Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Drukarki laserowe czy warto?

     Kiedy warto zdecydować się na drukarkę laserową? Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników oraz to do jakich celów ją chcemy użytkować.

     Drukarki laserowe znane są już o dawna. Odznaczają się bardzo wysoką jakością wydruku i mają dość ważną cechę przyjazną użytkownikowi... nie zasychają jak atrament w kartridżach drukarek atramentowych.

    Wiele drukarek umożliwia napełnianie ich tonerów. Eksploatacja takiej drukarki jest niezwykle tania. Trzeba jednak sprawdzić, czy model, który chcemy nabyć daje taką możliwość. Warto też szukać drukarek w których można w razie czego wymienić tanio bęben. Niektóre tonery mają w sobie bębny i dzięki temu za każdym razem, gdy wymieniamy toner wymieniamy też bęben światłoczuły. Choć taki toner może być droższy to jednak ma niewątpliwą zaletę. Gdy np. zaczną pojawiać się regularne kropki świadczące często o uszkodzeniu lub zabrudzeniu bębna powinna wówczas pomóc wymiana samego toneru.
Gdy natomiast bęben wbudowany jest w drukarkę może nas czekać wymiana elementu drukarki jeśli czyszczenie nie pomoże. Warto więc zorientować się jak rozwiązana jest drukarka, którą zamierzamy nabyć i ewentualnie ile kosztuje taki bęben, który jest w nią wbudowany. Jest to ważne w szczególności, gdy chcemy drukarki napełniać samodzielnie lub też, gdy zamierzamy używać nieoryginalnych tonerów.

Czy warto kupić drukarkę laserową czy atramentową?

Jeśli nie zależy nam na kolorze to drukarki czarno białe są bardzo tanie w eksploatacji i same też są dość tanie. Problem zaczyna się, gdy chcemy mieć też kolor. Drukarki niekoniecznie muszą być drogie, ale trzeba zwrócić też uwagę na koszt ich eksploatacji oraz cenę jednostkową tonerów kolorowych i czarnego.
Być może będzie on droższy niż cała drukarka atramentowa z tuszami...

Drukarkę laserową warto wybrać wówczas, gdy zależy nam na wysokiej jakości wydruku i wysokiej czerni.

Warto również wyliczyć koszt eksploatacji drukarki, czyli ile będzie kosztował wydruk pojedynczej kartki i porównać to z drukarkami atramentowymi. Gdy dużo drukujemy może to mieć spore znaczenie, jeśli jednak drukujemy rzadko wówczas problem schodzi na dalszy plan. Duże znaczenie ma również to, czy często drukujemy. Jeśli na co dzień to drukarka atramentowa również spełni swoje zadanie. Jeśli jednak drukujemy od czasu do czasu to atramentówka może sprawiać kłopoty. Tusz może zaschnąć i wówczas mogą być problemy, bo my nie drukowaliśmy dużo a kardridż nadaje się do wymiany lub trzeba próbować go "reanimować". W laserówce tusz nam nie zaschnie, bo jest tam proszek...

Jeśli znajdziemy laserówkę, która da się napełniać to koszt eksploatacji takiej drukarki pownieni być bardzo niski. Toner drukarki "nabijamy" za pomocą specjalnego proszku, który jest z reguły bardzo tani więc można drukować do woli...


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl