Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Duże szumy w głośnikach

     Co zrobić w przypadku, gdy z naszych głośników wydobywa się spory szum, chociaż żaden program muzyczny typu winamp, czy windows media player nie jest uruchomiony? Postaramy się zaradzić temu, lub przynajmniej usunąć jedną z przyczyn.

     Przyczyn może być wiele, ale jedną z najczęstszych jest to, że mamy niewyciszony odtwarzacz CD, czyli odtwarzanie płyt Audio CD za pomocą naszego CD/DVD. Wyciszenie to spowoduje, że gdy umieścimy płytę CD Audio do naszego DVD/CD-roma nie będą słyszalne żadne utwory, należy o tym pamiętać i gdy chcemy słuchać takich płyt trzeba wówczas usunąć wyciszenie. Z doświadczenia wiem jednak, że nieczęsto używa się tej opcji, natomiast szumy dają się słyszeć przez cały czas. Warto więc wyciszyć to źródło.

muzyka1.jpgUruchamiamy okienko muzyka.jpg miksera, menedżera głośności poprzez podwójne kliknięcie w głośniczek w prawym dolnym rogu obok zegarka.
Uruchomi się okienko takie jak obok i w nim możemy wyciszyć głośność CD. Najlepiej przeprowadzić test ustawić głośniki na w miarę dużą głośność (warto upewnić się, że żaden program typu np. gadu-gadu nie wyda dźwięku, bo będzie to bardzo głośny dźwięk i można się wystraszyć) i przetestować, czy będzie różnica w szumie. Jak u siebie wyciszam to szum praktycznie przestaje być słyszalny.Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl