Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Film na komórkę avi na 3gp

       W dobie coraz to większych ekranów, komórki stają się coraz bardziej podobne do mini odtwarzaczy video, nawet przy standardowym telefonie możemy pokusić się na oglądnięcie filmu np. z wesela, czy też z wyjazdu z wakacji. By móc taki film odtworzyć na komórce potrzebujemy z reguły przerobić plik avi na 3gp, gdyż jest on jednym z najpopularniejszych standardów video w komórkach. 

      Potrzebny nam będzie specjalistyczny program do takiej konwersji. Możemy skorzystać z darmowego programu Pazera Free Video to 3gp Converter. Program możemy legalnie używać za darmo zarówno dla domowych zastosowań jak i firmowych, co jest niewątpliwą zaletą tejże aplikacji.
Program ten możemy pobrać ze strony - ściągnij Pazera Free Video 3gp Converter.

Program po standardowym pobraniu, musimy rozpakować a następnie uruchomić go za pomocą pliku: videoto3gp.exe.

konwersja_01.jpg

Program po uruchomieniu wygląda tak jak na zdjęciu obok, no może jest dokonanych tu trochę zmian, polegających na dostosowaniu parametrów do własnych potrzeb. Polecam ustawienie kodeka audio AAC, gdyż umożliwia on wybranie częstotliwości próbkowania na 16000Hz, przez co jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza niż przy 8000Hz. Bitrate ustawiłem na 64 i udało się uzyskać w miarę przyzwoitą jakość dźwięku. przy niskich ustawieniach jakość jest bardzo kiepska i według mnie nie warto na tym oszczędzać, lepiej niech plik trochę więcej zajmuje, ale przynajmniej słyszymy dźwięki a nie bełkot. Oczywiście każdy musi ustawić pod siebie powyższe ustawienia.

Jeśli chodzi o ustawienia video, to należy wybrać jakość odpowiednią dla naszej komórki. Jeśli wybierzemy zbyt małą to niestety na komórce uzyskamy słabą jakość. Ja u siebie ustawiłem rozdzielczość na 352x288 i jak wgrałem do komórki to jakość była bardzo dobra. Jeśli rozmiar na komórce jest mniejszy to możemy też skorzystać z obcinania obrazu służą do tego opcje po prawej stronie. Możemy też skorzystać z opcji startu obróbki filmu np. od połowy do końca.

Wyciągnięcie samego obrazu, lub dźwięku z pliku avi

Ta druga opcja jest dość interesująca, gdy na przykład chcemy przesłuchać powiedzmy debatę a nie ma potrzeby, by mieć obraz możemy zaznaczyć opcję "Nie kopiuj strumienia video" i dzięki temu uzyskamy sam dźwięk.

Przetwarzanie pliku z avi na 3gp

W skrócie możemy to zrobić w następujący sposób:

  • Dajemy dodaj pliki - możemy wybrać kilka lub jeden
  • po wybraniu odpowiednich opcji takich jak rozdzielczość, ustawienia audio i video naciskamy na "Konwertuj" i czekamy na wynik.

Sprawdzamy czy wszystko jest ok, czy plik powstał i czy się uruchamia i wgrywamy go do komórki i już możemy się cieszyć filmem w komórce.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl