Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli IE nie działa - Internet Explorer nie działa

     Gdy pojawi się problem z Internet Explorerem i nie chce się uruchomić wówczas warto go zresetować jest duża szansa, że to pomoże. Schody zaczynają się jednak wówczas, gdy sam program nie chce się uruchomić a w panelu sterowania program opcje internetowe również nie działają.

    Niektórzy mówią, żeby zainstalować coś innego. Jednak moim zdaniem nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, gdyż gdy tworzymy strony, czy też treści warto mieć kilka przeglądarek w których możemy przetestować czy wszystko jest w porządku w różnych przeglądarkach a nie tylko w Firefoxie czy Chromie. Poza tym przecież w zwykłym życiu nie muszę zmieniać auta, tylko dlatego, że się zepsuło...

     Sam miałem taki problem z IE, dlatego mogę go opisać. Próbowałem wielu metod zaczynając od przywracaniania systemu sprzed kilku dni, co niestety nie pomogło. Kolejna próba to odinstalowanie nowego Explorera i zainstalowanie go ponownie. Też nic nie dało. Tym bardziej, że stara wersja, czyli 6 również nie działała. Uruchomiłem też Windowsa w trybie awaryjnym i spróbowałem  zresetować IE do ustawień fabrycznych ale i to nie pomogło, gdyż w systemie awaryjnym w ogóle nie chciało się uruchomić menu i jego elementy, był tylko sam Internet Explorer z oknem w którym się uruchamiają strony a menu nie było aktywne.

Co pomogło w moim przypadku? Otóż odinstalowanie wersji IE8 i zainstalowanie wersji 7. Choć i wówczas strony nie działały, ale udało się przynajmniej w panelu sterowania uruchomić narzędzie "Opcje internetowe" a tam już książkowe a może bardziej zalecane przez producenta na swoich stronach z zakładki Zaawansowane->resetuj zadziałało. Wreszcie!
Po tej akcji Internet Explorer 7 zaczął działać. Pozostało więc doinstalowanie nowszej wersji i użytkowanie Inrernet Explorera 8.

Podsumowanie
     Ukazałem ten proces, by wskazać, że niekiedy można skorzystać z innych opcji i to co mi pomogło niekoniecznie pomoże innym, dlatego te pozostałe opcje mogą się sprawdzić u Was a może uda się rozwiązać problem w taki sposób jak u mnie. Najważniejsze, żeby się udało. Życzę powodzenia.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl