Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Import bazy danych

    Po zgraniu bazy z serwera nadchodzi czas, by ją wgrać na serwer docelowy. Warto tu zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą wystąpić.

   Importowanie bazy danych zaczynamy od zalogowania się na serwerze docelowym. Tam też tworzymy nową bazę. Ukażę to na przykładzie serwera Linuxpl.

serwer_www_02.jpgPo zalogowaniu się klikamy na wybraną domenę a następnie dajemy "Bazy danych MySQL".

serwer_www_03.jpg
Teraz dajemy na "Utwórz bazę danych" i wpisujemy swoje ustawienia dla niej. Dane te powinniśmy zapamiętać lub zapisać np. w zeszycie. Będą za chwilę przydatne przy logowaniu do PhpMyAdmina oraz przy konfiguracji strony WWW.

Warto skorzystać z PhpMyAdmin. Z jego pomocą wgranie strony będzie to dość wygodne. By go uruchomić wystarczy kliknąć w okienku powyżej na "Przejdź do PhpMyAdmina".

phpmyadmin_01.jpgTam też klikamy na bazie danych po lewej stronie a następnie klikamy w górnej zakładce na "import".
phpmyadmin_10.jpgTu natomiast dajemy przeglądaj i wybieramy z dysku uprzednio wyeksportowany plik z bazą danych.

Po tej operacji baza powinna być wgrana na serwer.

Problemy jakie mogą wystąpić przy imporcie bazy danych:

  • zbyt duża baza danych i zbyt dużo czasu schodzi z jej wgraniem i skrypt się przerywa działanie - co zrobić? Podzielić na kawałki, lub wgrać w zipie, lub...

  • problemy z kodowaniem -  czyli zamiast polskich znaków są "krzaki" - wówczas można próbować zgrywać bazę w innym kodowaniu, próbować ustawić inne kodowanie przy zakładaniu bazy, lub też w kodzie jeśli to możliwe przy ustanawianiu połączenia z bazą danych ustalić kodowanie bazy na konkretne np. utf8
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl