Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Inkscape instrukcja - ebooki

    W internetowej księgarnii ebooków dostępne są dwie książki o Inkscape - programie wektorowym o bardzo dużych możliwościach oraz dość sporej popularności.

Jego popularność sprawiła, że sporo osób chce się z nim zapoznać a literatura polskojęzyczna przychodzi z pomocą.

Poniżej prezentujemy ebooki (ewentualnie też książki drukowane jeśli takie wybierzemy):

Książka wprowadza czytelnika w świat programu Inkscape omawiając interfejs programu czyli menu, poszczególne paski i listwy narzędzi, opisuje też w jaki sposób możemy korzystać z prowadnic, siatek, historii operacji, drukowania i wielu innych przydatnych funkcji. Ukazuje też ja rysować różne figury, tworzyć ścieżki, korzystać z wypełniania kolorem, gradiente czy też deseniem. Autor nie zapomina o wyjaśnieniu ja zmienć styl linii czyli konturu.

Kolejną rzeczą jaka jest omówiona tu to praca na warstwach, operacje na obiektach takie jak np. grupowanie, przekształcenia, skalowanie, przesuwanie, maskowanie, pracę nad węzłami, klonowanie i wielu wielu innych tematów. Kolejna książka tym razem kierowana już do nieco bardziej zaawansowanych użytkowników i uczy standardu SVG oraz tworzenia szablonów stron WWW za pomocą tego standardu. Ukazuje jak zrobić logo z bitmapy, dodać refleksy i odbicia, tworzenia witrażu oraz jak za pomocą standardu SVG tworzyć ciekawą grafikę. Polecamy wszystkim zaawansowanym użytkownikom tego programu.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl