Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Instalacja środowiska PHP

      By uruchamiać na swoim komputerze skrypty napisane w języku PHP musimy zainstalować serwer WWW, np. Apache, sam interpreter języka PHP, dobrze jest też zaopatrzyć się w bazę danych np. Mysql. Trochę tego ustawiania jest jak na początek. Gdy nic się o tym nie wie można się zniechęcić zanim napisze się choćby linijkę kodu w PHP. Początkującym dlatego polecam zainstalowanie gotowego pakietu.

     Oczywiście gdy sami sobie zainstalujemy to wiemy co mamy, ale na to też może przyjdzie czas. Na początku lepiej jest zainstalować jedno z gotowych pakietów i uczyć się PHP póki jest jeszcze zapał. Na naukę Apache i konfiguracji php, czy MySql przyjdzie być może czas, a może nigdy nie będzie to nam potrzebne...

Sam pamiętam swoje początki i niezbyt mile je z perspektywy oceniam. Grzebanie w plikach, tworzenie bazy danych z wiersza poleceń itp. Początkujący musi mieć mocne samozaparcie by nie poprzestać na skonfigurowaniu serwera. Ekspert czytający te słowa być może się uśmiechnie i powie przecież to takie proste... No ale zanim człowiek stanie się ekspertem musi przejść przez proces nauki a nie wszystko o stawianiu serwerów musi od razu wiedzieć.

Pakiety serwerowe
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl