Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Instalacja sterowników

Z reguły gdy kupujemy komputer, lub jego elementy razem ze sprzętem otrzymujemy również płytkę instalacyjną ze sterownikami. Zalecane jest zatem zaraz po zainstalowaniu systemu zainstalowanie również sterowników polecanych przez producenta.
Co prawda Windows XP posiada dużą bazę sterowników, jednak polecane przez producenta mogą być nowsze i istnieje niebezpieczeństwo, że np. płyta główna komputera nie będzie wykorzystywana w 100%. Przykładowo sterownik z windowsa jest starszy i nie obsługuje niektórych funkcji, które zostały dodane niedawno, przez co płyta może np. chodzić dużo wolniej.
By zainstalować sterowniki umieszczamy płytkę CD/DVD do napędu w komputerze.

01_instalcja_sterownikow.jpg

Uruchomi się panel do instalacji sterowników, oczywiście będzie on różny dla różnych urządzeń, producentów i płyt, ale zasada jest mniej więcej taka sama. Wybieramy urządzenia które chcemy zainstalować i klikamy na nich lub szukamy buttonu dalej ew. instaluj.

02_instalcja_sterownikow.jpgW następnej fazie uruchomi się instalator i wtedy najczęściej dajemy next.
03_instalcja_sterownikow.jpgW tym kroku wybieramy urządzenia, które chcemy zainstalować.
04_instalcja_sterownikow.jpgAby urządzenia mogły być zainstalowane poprawnie należy przeresetować komputer. Program zapyta nas czy chcemy tego dokonać teraz, czy później. Jednak bez przeresetowania niektóre sterowniki mogą działać nie do końca poprawnie.
05_instalcja_sterownikow.jpgJeśli wszystkie dźwięki, które wydobywają się z naszego komputera są piskliwe i nie możemy uruchomić żadnej muzyczki, oznacza to, że karta dźwiękowa nie została zainstalowana. Najczęściej na płycie dostarczonej od producenta są takie sterowniki. Wystarczy umieścić ją w napędzie i uruchomi się program instalujący. Zaznaczamy co chcemy zainstalować i dajemy dalej.
06_instalcja_sterownikow.jpgUruchomi się instalator i jak zwykle dajemy next/dalej.
07_instalcja_sterownikow.jpgWybieramy nazwę pod jaką będzie urządzenie/program widoczny w menu start i znów dajemy next/dalej
08_instalcja_sterownikow.jpgRozpocznie się proces instalacji, który jest widoczny w postaci zwiększających się procentów i paska.
Po zakończeniu procesu mamy zainstalowane urządzenie lub sterownik.

Oczywiście proces instalacji dla różnych urządzeń może być różny, ale mniej więcej zasada jest taka sama.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl