Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Voip przez Internet na komputerze - instalacja

     Instalacja Voipa na komputerze jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać oprogramowanie od producenta i je skonfigurować.

Pobieramy zatem oprogramowanie od producenta niezależnie czy będzie to Voipdiscount, Freconect, czy też inny operator.

Instalujemy oprogramowanie na komputerze. Następnie zakładamy u wybranego operatora konto. Z reguły trzeba będzie doładować, choć niekoniecznie zawsze, by z niego korzystać.

Teraz zostaje nam podłączenie słuchawek i mikrofonu do komputera. Najlepiej słuchawki zintegrowane z mikrofonem i przetestowanie czyli pierwsza rozmowa.

Rozmówca nie słyszy naszej rozmowy

    Gdyby nasz rozmówca nas nie słyszał najprawdopodobniej będziemy musieli włączyć, lub podgłośnić programowo mikrofon, który dość często może być wyłączony lub zciszony.

Klikamy dwukrotnie zatem na ikonce głośniczka w prawym dolnym rogu ekranu, koło zegarka. Niekiedy ta ikonka może wyglądać inaczej niż głośniczek, ale w każdym razie ma to być ikonka miksera dźwięku. W niektórych systemach trzeba kliknąć na napis mikser by okienko uruchomiło się.

W nowo otworzonym oknie należy wybrać z menu górnego Opcje->Właściwości. Z menu rozwijanego - Urządzenie miksujące wybieramy takie, które ma w nazwie "input" tzn. mikser urządzeń wejściowych takich jak mikrofon.

Poniżej powinna pojawić się lista urządzeń wejściowych. Ma być tam zaznaczony mikrofon i dajemy ok. Teraz w regulacji nagrywania podgłaśniamy mikrofon oraz główny mikser. Powinno zadziałać. Trzeba też zwrócić uwagę, by mikrofon nie był zaznaczony jako wyciszony.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl