Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Instalacja Windows 7

    Instalacja Windows 7 jest bardzo prosta, choć trzeba zarezerwować chwilę czasu na nią. Spróbujemy przybliżyć czytelnikom naszego portalu w jaki sposób tego dokonać.

Gdy kupujemy komputer i nie jest na nim zainstalowany system wystarczy uruchomić komputer. Następnie szybko w napędzie umieścić płytkę instalacyjną Windows 7.

Instalacja Windows 7 - krok po kroku

01_instal_windows.jpg

Instalator systemu powinien się sam uruchomić i zapytać nas czy chcemy uruchomić rozruch z płyty. Gdyby się okazało, że nie zdążyliśmy umieścić płytki instalacyjnej przed uruchomieniem instalatora możemy zresetować komputer.

02_instal_windows.jpgGdy i to nie pomaga prawdopodobnie będziemy musieli wejść do biosu i tam ustawić, by najpierw komputer uruchamiał system z płyty.
03_instal_windows.jpgUstawiamy DVD/CD na pierwszym miejscu, następnie zapisujemy bios. Po tej operacji instalator systemu Windows 7 powinien się uruchomić prawidłowo.
windows_7.jpgW kolejnym etapie powinien pojawić się ekran z instalatorem. Będąc na Windows setup naciskamy enter. Na ekranie powinna się pojawić informacja o ładowaniu plików Windowsa.
windows_7_03.jpg

Wybieramy język polski oraz język klawiatury polski (programisty) i dajemy dalej.
windows_7_04.jpg

Następnie trzeba potwierdzić naszą zgodę z licencją producenta Windows 7 i kliknąć dalej.
windows_7_05.jpgNależy kliknąć na "Zainstaluj teraz".

windows_7_06.jpg

Klikamy na tekst "Zainstaluj nową kopię systemu Windows."

windows_7_07.jpg

Na tym etapie musimy zdecydować, czy chcemy mieć dysk twardy podzielony na partycje, czyli mniejsze kawałki. Jeśli tak to klikamy na "Opcje dysku (zaawansowane)"

windows_7_08.jpg


Klikamy na nowy a następnie wpisujemy liczbę np. połowę wielkości dysku twardego. Następnie ponownie klikamy na nowy i tu pozostawiamy całą pozostałą wartość dysku. Tym sposobem dysk będziemy mieli podzielony na dwie części i w zależności od konfiguracji nazywać się będą dysk c: i d: Możemy też kliknąć na formatuj.

(Uwaga! Gdyby na tym etapie pojawiły się wątpliwości jak tworzyć partycję to polecamy zajrzeć do instalacji systemu Windows Vista, gdzie opisaliśmy to dokładniej)

windows_7_09.jpg

Dajemy dalej i czekamy aż instalator przejdzie przez kolejne kroki.
windows_7_10.jpg

Wpisujemy tu nazwę użytkownika oraz komputera.

windows_7_11.jpg

Teraz przyszedł czas na przepisanie długiego numeru klucza produktu, który możemy przepisać z naklejki jaką otrzymaliśmy przy zakupie i która powinna zostać przyklejona do obudowy komputera.
Możemy też zaznaczyć, lub odznaczyć opcję aktywowania systemu Windows, gdy podłączymy go do sieci Internet.

windows_7_12.jpg

Możemy ustanowić hasło, co nie jest konieczne jeśli użytkujemy komputer w domu a nie w miejscu publicznym.
windows_7_13.jpg

Kwestię automatycznych aktualizacji możemy zostawić na poziomie zalecanych przez producenta ustawień, czyli klikamy na "Użyj ustawień zalecanych".
windows_7_14.jpg
Ustawiamy datę i godzinę.
windows_7_15.jpg

Ustawiamy sposób podłączenia do sieci Internet. Gdy komputer użytkujemy w domu wówczas możemy wybrać ustawienia dla "Sieć domowa". Gdy natomiast użytkujemy go w miejscu publicznym warto wybrać "sieć publiczną".
windows_7_17.jpg


System jest zainstalowany! Tu powinienem zakończyć artykuł i pogratulować sukcesu. Jednak pozwoliłem sobie dorzucić kilka fotek ukazujących jak usunąć ikonkę różnych języków klawiatury i o ile nie będziemy z tego korzystać to można to usunąć, by nie zaśmiecało ekranu oraz by sobie przypadkowo nie przełączyć klawiatury na inny język. Wybieramy zatem Ustawienia.

windows_7_18.jpg
Powinno pojawić się takie okienko z którego za chwilę usuniemy nieużywane języki klawiatury. Oczywiście w tym też miejscu możemy doinstalować potrzebne.

windows_7_19.jpg
Kasujemy wszystkie języki klawiatury oprócz Polski programisty jak to widać obok i gotowe.copyright © Pcwiedza.pl