Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Jak dodać nowy artykuł do Joomli

    Witamy w kolejnej części kursu obsługi Joomli. W tej części zajmiemy się artykułami i ich dodaniem do strony.

Dodawać do strony WWW nowe treści w Joomli możemy na różne sposoby. Najprostszy jest taki, że dodajemy artykuł do danej sekcji artykułów i on będzie się wyświetlał jako jeden z wielu w tej kategorii.

Gdy jednak chcemy do menu dopiąć pojedynczy artykuł najczęściej zrobimy to za pomocą dwóch kroków. Najpierw dodamy artykuł a następnie w menu zarządzającym poszczególnymi menu dodamy link podpięty pod samodzielny artykuł. Dzięki temu otrzymamy nową podstronę w menu górnym, lewym czy jakimkolwiek innym. Zatem do dzieła.

Dodanie artykułu do sekcji artykułów

Artykuł dodajemy w następujący sposób:

Z menu górnego wybieramy Artykuły->Artykuły->Utwórz artykuł.

joomla_14.jpg

W formularzu tworzenia nowego artykułu wpisujemy kolejno

  • tytuł,
  • wybieramy kategorię pod jaką podlega artykuł
  • treść artykułu
  • następnie po prawej stronie okna warto wpisać w "opcje metadanych" króciótki opis oraz słowa kluczowe dla artykułu - potrzebne jest to wyszukiwarkom np. Google, które często ten opis prezentują wśród wyników ten właśnie tekst.

Warto zwórcić uwagę na wybór kategorii, gdyż to, jaką wybierzemy kategorie ma duże znaczenie, jeśli chcemy zgrupować pewną ilość artykułów a później je w jednej kategorii wypisać ułatwiając czytelnikowi dotarcie do treści o podobnej tematyce.

joomla_15.jpgOd strony klienta wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciu obok. Zatem możemy później wypisać listę artykułów, które pasują do kategorii np. Joomla.

Tworzenie pojedynczych artykułów

      Gdy chcemy utworzyć pojedynczy artykuł a nie listę artykułów powinniśmy dodać artykuł do takiej kategorii, której na pewno nie będziemy wyświetlać jako lista artykułów, czyli np. uncategorised, po polsku może to być nieskategoryzowane.

Jak jednak sprawić, by taka lista wyświetlała się na ekranie?

To już temat kolejnego artykułu: Jak tworzyć menu


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl