Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do slajdów

    W sytuacji, gdy potrzebujemy wykonać szybko slajdy ze zdjęć i nie chcemy się zbytnio wgłębiać w niuanse zaawansowanych programów z tej kategorii to proponuję wykorzystać darmowy program Imagine i błyskawicznie wykonać wykonywalny plik, który wyświetli serię zdjęć.

Program do slajdów - jak zrobić, krok po kroku

    Uruchamiamy zatem program "Imagine" wciskając enter lub klikając podwójnie na danym obrazku a następnie z menu Narzędzia wybieramy "Export"...

imagine_5.jpgTeraz w nowo otworzonym oknie wybieramy przycisk "Dodaj" a w kolejnym okienku zaznaczamy wybrane obrazki, które mają się znaleźć w pokazie slajdów i zatwierdzamy klikając na "Otwórz". Jeśli mają to być wszystkie pliki z tego katalogu z którego uruchomiliśmy zdjęcie to wystarczy kliknąć na przycisk: "Dodaj pliki z bieżącego katalogu".
imagine_6.jpg

Następnie wybieramy ile sekund ma się zdjęcie wyświetlać oraz w jaki sposób mają dokonywać się przejścia pomiędzy nimi, bądź też zastosować losowe. Następnie wybieramy przycisk "Zapisz jako Exe/SCR" i wpisujemy nazwę pliku, który powstanie we wskazanym miejscu na dysku.

Teraz wystarczy podrzucić odbiorcy ten plik, który uruchomi się po wciśnięciu na nim entera. Będzie to plik wykonywalny o rozszerzeniu exe.

Program nie ma zbyt wielu opcji ale do takiego szybkiego wykonania slajdu, gdy nie mamy dużych wymagań w zupełności wystarczy.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl