Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli PHP jak zacząć uczyć się języka? Od czego?

    Dla tych, którzy chcieliby zapytać jak zacząć swoją przygodę z językiem PHP chcę przestrzec, by nie uczyli się wszystkiego na pamięć. Najlepszą metodą wydaje się być praktyka poparta teorią. Co może to oznaczać i od czego zacząć?

    Oczywiście każdy jest inny i każdy może mieć swoją własną metodę nauki i raczej nie ma czegoś takiego jak jedyna najlepsza metoda nauki języka. Podobnie rzecz się ma tu jak w językach obcych takich jak angielski, czy niemiecki. Jednej osobie będzie bardziej służyła metoda słuchania lekcji, czy rozmowy a komuś innemu bardziej czytanie i pisanie.

Otóż jeśli chodzi o języki programowania to gdy chcemy zagłębić się w jeden z nich warto przeczytać/przeglądnąć zgrubnie podręcznik o podstawach tego języka cały czas skupiając się na przykładach. Chodzi tu o to, by dowiedzieć się choć ogólnie jakie możliwości stawia przed nami to konkretne narzędzie.

Następnie warto zadać sobie trud utworzenia konkretnej aplikacji, najlepiej jakiejś praktycznej, czyli takiej, którą będziemy musieli dokończyć i oddać komuś. Nawet gdy będzie to aplikacja tworzona za darmo lub za niewielkie pieniądze. Wówczas gdy zobowiążemy się do tego i przejdziemy przez cały proces nauki powinniśmy już sporo wiedzieć. Oczywiście nie warto brać na siebie jakiegoś dużego zobowiązania. Najlepiej zrobić tę stronę komuś z rodziny lub komuś kto nie będzie miał wielkich pretensji, że się nie wywiązaliśmy w razie gdybyśmy rzeczywiście nie dali rady...

Z doświadczenia wiem, że tworzenie dla samego tworzenia jest mało motywujące i szybko się nudzi i łatwo jest takie dzieło porzucić w połowie, bo i tak nikt się o nie nie upomni... Gdy jednak wykonamy całe zadanie od początku do końca to powinniśmy się czuć coraz pewniej, bo praktyka jest jedną z najlepszych dróg do nauki i buduje też odwagę do podejmowania kolejnych wyzwań programistycznych a wykonanie projektu z sukcesem wzmacnia radość z programowania i chęci do dalszej nauki.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl