Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Jak uruchomić stare programy na nowym systemie

    Jak uruchomić stary program, który bez problemów działał na starym systemie a w nowym nie chce się w ogóle uruchomić lub się zawiesza? Jest na to sposób!

      Pewnego dnia stanąłem nad problemem, który udało się rozwiązać dopiero po jakimś czasie. Niestety nie od razu rozpoznałem przyczynę problemu. Otóż chciałem uruchomić bardzo stary program, który bez problemu działał na komputerach z systemem Windows 98 jednak po przesiadce na XP nie chciał się uruchomić.  Oczywiście sprawa dotyczy nie tylko XP ale również Visty i Windows 7, dlatego warta jest opisania.

    Początkowo myślałem, że płytka CD instalacyjna się uszkodziła, jednak jak się dopiero później okazało problem tkwił gdzie indziej a ja tylko traciłem czas próbując uruchomić program na różnych komputerach z systemem XP czy też z Vistą.

Jak się okazało niestety starsze programy choć często bez problemu działają na nowych systemach to jednak nie zawsze się to udaje i niekiedy mogą generować błędy, które uniemożliwiają normalną eksploatację programu.

Rozwiązanie problemu

     Z pomocą przychodzą specjalne nakładki na system, które emulują na nowszym systemie stary system i pod nimi należy te starsze programy uruchamiać.
Teraz już nie ma problemu i mogę uruchamiać stare programy choć są one sprzed wielu wielu laty.

Jak z tego korzystać?
Instalujemy program o nazwie:

Microsoft Virtual PC i wybieramy wersję dla naszego systemu oraz instalujemy np. Windows 98

      Następnie uruchamiamy go i z poziomu tego programu, który emuluje inny system uruchamiamy właściwy program i to wszystko. Jakie to teraz proste... Tylko dlaczego tego nie wiedziałem wcześniej. No cóż człowiek uczy się całe życie. Dzielę się tą wiedzą i mam nadzieję, że od dziś nikt nie będzie tracił czasu na mozolne odkrywanie Ameryki, dlaczego stare programy mu nie działają...


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl