Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Jak zrobić pocztówkę

   W tym artykule spróbuję ukazać prosty sposób na wykonanie pocztówki z własnych zdjęć. Skorzystamy do tego z darmowego programu, który znacznie ułatwi całe to zadanie.

   W celu wykonania pocztówki warto zgromadzić potrzebne zdjęcia w jednym katalogu, by można je było łatwo zaimportować do programu PhotoScape, który możemy za darmo ściągnąć z Internetu. Program oczywiście instalujemy i uruchamiamy. Jeśli ktoś chce wykonać to dzieło za pomocą standardowego programu, np. Gimpa czy Photoshopa to nie ma problemu można to wykonać, jednak program ten posiada w sobie sporo ułatwień, które mogą znacznie przyspieszyć tworzenie pocztówki, dlatego też go polecam.

Jak zrobić pocztówkę

jak_zrobic_pocztowke.jpg

Po uruchomieniu programu wybieramy z menu górnego zakładkę "Strona". Następnie w lewej górnej części wybieramy katalog, do którego wgraliśmy nasze zdjęcia, które powinny się niżej ukazać. W centrum będziemy mieli kompozycje zdjęcia zaś po prawej stronie programu są widoczne opcje wyboru proporcji oraz rozmiaru zdjęcia a nieco niżej sposobu rozmieszczenia zdjęć na naszej widokówce.

jak_zrobic_pocztowke_1.jpgKlikając na button przy napisie rozmiar wybieramy z otwartego menu odpowiednią wielkość zdjęcia jak również odpowiednie proporcje. Ja wybrałem rozmiar 300% oraz proporcje 4x3. Oczywiście w razie potrzeby możemy sami ustalić dokładny rozmiar całej pocztówki.
jak_zrobic_pocztowke_3.jpg

W kolejnym kroku łapiemy poszczególne zdjęcia z lewej strony i upuszczamy je na poszczególnych polach dostępnych w danym szablonie. W ramach danego rozmiaru możemy ewentualnie później nieco przesunąć zdjęcie łapiąc je i przeciągając.

Rozmiar białej ramki ustalamy za pomocą pola o nazwie margines. Oczywiście ramka nie musi być biała i można ją zmienić po prawej stronie klikając na button tło.

jak_zrobic_pocztowke_4.jpg
Nasze ramki wokół zdjęcia możemy również zaokrąglić do odpowiedniego poziomu za pomocą opcji "Zaokrąglij".
jak_zrobic_pocztowke_5.jpg
Możemy również dodać odpowiednią ramkę za pomocą guzika "Ramka".
jak_zrobic_pocztowke_6.jpg
Style ramki mogą być różne np. taki jak obok.
jak_zrobic_pocztowke_7.jpg
Lub też bardziej dopasowany do pocztówki, czyli w stylu znaczka...
jak_zrobic_pocztowke_8.jpg
Tu natomiast zmieniony został szablon i podstawione zostały inne zdjęcia. Eksperymentujmy możliwości jest wiele.

    Teraz pozostaje nam tylko zapisanie pliku i jego wydruk lub też wywołanie w labolatorium.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl