Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Komputer nie działa - diagnoza

    Jak diagnozować usterki w komputerze?  Gdy komputer nie działa wcale, lub coś nieprzewidywalnego się z nim dzieje warto stopniowo eliminować podejrzenie ze sprawnych urządzeń.

     Jak tego dokonać? Otóż stopniowo wypinamy te urządzenia, które nie są konieczne do pracy komputera a są do niego wpięte. Przykładowo odpinamy jedno urządzenie i sprawdzamy, czy usterka występuje dalej. Jeśli tak to prawdopodobnie nie to urządzenie jest przyczyną tego problemu, więc szukamy dalej. Gdy problem ustąpił jest duże prawdopodobieństwo, że znaleźliśmy usterkę. Oczywiście musimy mieć na uwadzę też to, że niektóre urządzenia mogą też nie łączyć. Niekoniecznie zatem musi to być fizyczne uszkodzenie i często wystarczy jedynie przemyć spirytusem przemysłowym złączkę i powinno być po sprawie.

Takie urzędzenie dodatkowo możemy sprawdzić w innym komputerze i przetestować je pod względem sprawności.

Sam miałem przypadek, że jedna karta uległa uszkodzeniu a przez co cały komputer się nie uruchamiał. Najciekawsze było to, że nie była to żadna karta graficzna, lecz modem. Dlatego też warto stopniowo wypinać urządzenia i obserwować co się będzie działo.

Dlaczego nie wypiąć wszystkiego od razu? Otóż takiej sytuacji gdyby coś nie łączyło możemy przegapić, gdzie był problem. Jeśli usuwamy kolejno jedno po drugim urządzenie z komputera jest większa szanasa na to, że zlokalizujemy dokładnie co było przyczyną tego, że komputer nie działa a czego byśmy mogli nie wykryć, gdybyśmy wszystko hurtem usunęli i z powrotem wpięli a przyczyną było nie łączenie styków.

Gdy znajdziemy te właściwe jest duża szanasa na to, że po ich przeczyszczeniu będziemy mieli sprawę rozwiązaną.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl