Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do czyszczenia komputerów - Ccleaner

    Gdy komputer zaczyna coraz to wolniej i wolniej pracować, to rodzi się pytanie co się dzieje z tą maszyną, przecież jeszcze nie tak dawno chodziła tak szybko, że nie było praktycznie żadnego czekania, a teraz...

    Dość popularny problem. Między innymi spowodowane jest to ogromną ilością danych, które zaczynają się coraz tłoczniej gromadzić na dysku komputera w rejestrze powodując coraz to wolniejszą pracę naszego komputera a przez co i nas samych...

Pamiętam jak po przeinstalowaniu system chodził bardzo zadowalająco, jednak po jakimś czasie niepokojąco zwolnił, byłem akurat wtedy u mojego dobrego znajomego, i musiałem chwilę popracować na jego komputerze, który był mniej więcej taki z jakiego ja uprzednio zmieniłem na nowy. Ku mojemu zaskoczeniu stwierdziłem, że ten komputer jest chyba szybszy od mojego, który miał być około dwa razy szybszy - tak przynajmniej wskazywał zegar opisujący procesor jeden i drugi. Zapytałem co on z tym komputerem robi, że jest tak duża różnica. Zdradził mi sekret, okazało się, że używa tego programiku, jaki nazywa się Ccleaner.

Rzeczywiście użyłem go i komputer zaczął natychmiast chodzić dużo szybciej.

Efekt rzeczywiście jest niezły, pamiętajmy jednak, że program usuwa całe mnóstwo danych i choć nie powinno się nic dziać z systemem, to jednak przestrzegam, że część ustawień może zostać skasowana, dlatego każdy uruchamia go na własną odpowiedzialność i własne ryzyko.

Program do czyszczenia komputerów można ściągnąć standardowo wpisując w wyszukiwarkę Ccleaner download. Instalujemy go.

ccleaner.gif

Po uruchomieniu otrzymujemy taki obraz jak obok. Dajemy Analizuj i po jakimś czasie system zostanie przeskanowany. Dostaniemy informację ile plików zostanie usuniętych ile odzyskamy wolnego miejsca itp.

Jeśli zgadzamy się na usunięcie tych plików Dajemy Uruchom Ccleaner.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl