Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Konfiguracja Joomla

     Joomlę po ściągnięciu i zainstalowaniu należy odpowiednio skonfigurować. Jednym z elementów należących do tego jest wgranie polskiego języka, gdy instalowaliśmy wersję anglojęzyczną.

Instalowanie języka polskiego Joomla (od strony klienta)

Pierwszą rzeczą jaką należy uczynić to aktualne tłumaczenie do odpowiedniej wersji Joomli. Następnie Logujemy się w swojej wersji Joomli.

joomla_09.jpg

Z górnego menu wybieramy "Extension"->Extension Manager. Teraz będąc w zakładce Install klikamy na "przeglądaj" i szukamy na dysku dopiero co ściągnięty plik z tłumaczeniem na język polski. Następnie dajemy Upload&Install.


joomla_10.jpg
Po zainstalowaniu paczki z menu górnego wybieramy Extensions->Language Manager i w tym oknie wybieramy klikamy przy języku polskim i naciskamy button "Default" u góry po prawej stronie.

Instalowanie języka polskiego Joomla (od strony administratora)

By spolszczyć panel administratora pozostało nam jeszcze dokonać jednej zmiany.

joomla_11.jpgBędąc w Extensions-?Language Manager wybieramy z menu po prawej stronie w "Filter Location" Administrator, co jest ukazane na obrazku obok a następnie ponownie ustawiamy język polski i klikamy na button "Defalut". Teraz język powinien już być polski zarówno po stronie admina jak i po stronie klienta. Oczywiście nie dotyczy to tekstów artykułów w stronie, lecz tekstów szablonu admina i klienta.Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl