Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Kurs Joomla - początki

      Gdy zainstalujemy Joomlę z przykładowymi danymi istnieje możliwość przetstowania różnych funkcji oraz zapoznanie się z systemem zarządzania treścią od strony klienta i administratora.

      Widok po zainstalowaniu Joomli może się różnić i to znacznie, gdyż zależy on od templatu, czyli szablonu graficznego jaki zostanie zainstalowany na wstępie. Jednak generalnie zasady są takie same i w prawie każdym szablonie będziemy mieli do dyspozycji nagłówek, menu lewe, niekiedy górne, czy też prawe menu oraz zawartość, czyli content.

 

joomla_12.jpgPrzykładowy widok Joomli zaraz po zainstalowaniu. Widoczne są tu menu górne oraz  menu lewe składające się z dwóch oddzielnie zarządzanych od strony administratora menu o nazwach "About Joomla" i "This Site". To co jest w środku to już tzw. Content, czyli boks w którym wyświetlana jest treść strony.

Menu widziane oczami administratora

    Ogromna siła CMSów tkwi w prostocie i łatwości edytowania treści zawartych na stronie WWW oraz w łatwości dodawania nowych podstron w poszczególnych menu. Zobaczmy zatem jak te same menu są widoczne od strony admina.

joomla_13.jpgWchodzimy na zaplecze, czyli logujemy się do panelu administracyjnego Joomli. Następnie wybieramy menu z na stronie startowej guzik "Menu", lub z górnego menu wybieramy Menu->Projektant menu. Tu widoczne są dostępne na stronie menu, które również zostały zakreślone na czerwono.
Na powyższym zdjęciu zaznaczone zostało również po prawej stronie "Main Menu" pole, które umożliwia konfigurację tego menu, np. zmianę napisu "This site" na "Menu główne". Warto tu poeksperymentować.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl