Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Papier do drukarki

     Wbrew pozorom papier papierowi do drukarki nie jest równy. Papiery do drukarki różnią się stopniem białości, grubością czy też białością.

Papier do drukarki różne odmiany

Rozróżniamy różne typy materiałów nadających się do drukowania na nich:

  • papier biały
  • papier do wydruków kolorowych (papier foto)
  • papier naklejkowy
  • papier kolorowy
  • papier wizytówkowy
  • folia do drukarek (do atramentowy jest specjalna)


W pewnych przypadkach, gdy kupimy papier nie za bardzo nadający się do drukarek atramentowych może się okazać, że tusz będzie się rozlewał powodując efekt rozmycia się literek. Jest to poważny problem, gdyż taki wydruk wygląda fatalnie. Sam miałem kiedyś taki problem. Wydruk wyglądał jakby był postrzępiony.

Zatem warto przed zakupem większej ilości papieru sprawdzić a najlepiej przetestować czy nadaje się on do naszej drukarki.
Producenci papieru często oznaczają na opakowaniu ryzy papieru do jakiego typu drukarki jest ten papier dedykowany. Warto na to zwracać uwagę i dobierać taki, który nadaje się do naszego typu drukarki. Często np. producent zaznacza to czy nadaje się do drukarek laserowych. Niekiedy dopiero wyższe "modele" papieru się do niej nadają.

Na uwagę również zasługuje folia do drukarek atramentowych, którą możemy wykorzystać np. do rzutnika. Drukując na zwykłej folii może wystąpić problem rozmazania się tuszu na folii zanim zdąży wyschnąć niszcząc tym samym naszą twórczość...


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl