Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli PDF Creator - Drukarka pdf

     PDF Creator to świetny program pozwalający tworzyć PDFy w locie z różnych programów nawet takich, które nie umożliwiają zapisu do formatu PDF. Warto się więc z nim zaznajomić.

   Program PDF Creator jest darmowym programem udającym drukarkę. Mianowicie instaluje się on jako drukarka PDF w naszym komputerze i wynikiem wydrukowania w tej drukarce PDF jest plik w tym formacie, który zapisujemy na dysku.

Jest to bardzo przydatna funkcja, gdyż standard PDF daje nam dużą stabilność naszych danych, czyli nie powinno być najmniejszego problemu z rozwalającym się dokumentem tekstowym w edytorze tekstu po przeniesieniu go do innego komputera celem wydrukowania. Standard PDF jest stabilny i wygląd dokumentu w nim zapisanego powinien być identyczny niezależnie czy odtwarzamy na naszym osobistym komputerze, czy w komputerze w pracy, czy gdziekolwiek indziej.

Jest jedno ale... tego dokumentu nie zmodyfikujemy już tak łatwo edytorem tekstu itp. Po prostu drukarka PDF jest przydatna, gdy chcemy zapisać ostateczną wersję pewnego dokumentu i puścić go w obieg lub wydrukować gdzie indziej bez obawy, że się wszystko poprzesuwa.

Ściągamy zatem program z sieci wpisując jego nazwę w wyszukiwarkę. Program jest dostępny w stronie Sourceforge.net.

PDF Creator - drukarka PDF w praktyce

pdfcreator.jpg

Mając dokument w Wordzie czy też Openoffice możemy go zapisać w PDFie za pomocą opcji drukowania. Wybieramy drukuj, w okienku drukowania natomiast ustawiamy jako drukarkę PDFCreator. Dajemy "OK"

pdfcreator_01.jpgW kolejnym kroku wpisujemy dane informacyjne o zapisywanym pliku dajemy "Zapisz" a w kolejnym kroku wybieramy miejsce na dysku i po kliknięciu na button "Zapisz" plik zostanie umieszczony na dysku w formacie PDF.

 Całkiem prosty i użyteczny program. Nieraz miałem okazję z niego korzystać dlatego też polecam jego zainstalowanie.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl