Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli PHP - Kurs

    Język PHP jest obecnie jednym z najbardziej popularnych języków programowania jeśli chodzi o obsługę stron WWW. Z tego też względu istnieje olbrzymia ilość materiałów, które umożliwiają głębsze jego zrozumienie oraz zapewniają tej technologii ciągły rozwój.

     Dzięki sporej popularności język ten ciągle ewaluje i rozwija się co owocuje powstawaniem coraz to nowych rozwiązań oraz bibliotek.
To, że wielu programuje w tym języku sprawia, że większość serwerów hostingowych obsługuje ten właśnie język, czego nie zawsze da się powiedzieć o innych językach. Wśród nich można znaleźć bardzo tanie serwery, które obsługują język PHP i na nich umieścić swoją stronę WWW w sieci. Ta popularność ma więc swoje niewątpliwe zalety.

Programowanie w tym języku jest dość proste, choć początki może być nieco kłopotliwe, gdyż do testowania skryptów napisanych w tym języku musimy instalować serwer WWW z obsługą języka PHP na swoim komputerze.

Niemniej jednak są gotowe pakiety, które sprowadzają ten proces do paru kliknięć, co opiszemy w artykule o zestawach instalacyjnych WWW.

Język PHP początkowo mało miał wspólnego z obiektami, lecz z czasem wsparcie obiektowego programowania zostało dopracowane oraz mocno rozbudowane w wersji PHP 5.

Na początek jest w tym dziale kilka artykułów, jednak w planach redakcji jest sukcesywne rozbudowywanie kursu. Zapraszamy więc do częstego odwiedzania tego miejsca, które miejmy nadzieję z czasem się rozrośnie.

By nie przedłużać tego wstępu zapraszam do zainstalowania pakietu WWW oraz do zapoznania się z kolejnymi tematami związanymi z PHP.


copyright © Pcwiedza.pl