Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do cięcia mp3

      W dzisiejszych czasach, gdy mp3 mamy dostępne nawet w telefonie często trzeba zbyt duży plik mp3 podzielić na mniejsze części. Zaproponujemy tu program cięcia mp3 na mniejsze kawałki.

Po co dzielić pliki mp3

    Sam często korzystam z tego programu chociażby po to, by wielki plik mp3 utworzony przez program Balabolka podzielić na mniejsze części. Zatem, gdy przerabiam kupiony ebook na audiobooka za pomocą programu Balabolka otrzymuję przykładowo plik mp3 o długości np. 11 godzin.

Problem w tym, że gdy przesłucham 2 godziny i przerwę słuchanie to za jakiś czas, gdy zapomnę w którym miejscu byłem muszę brnąć przez olbrzymi wielogodzinny plik. Poza tym plik taki zajmuje sporo miejsca na dysku a tą część, która została przesłuchana możnaby skasować i uwolnić miejsce na karcie telefonu czy odtwarzacza mp3.

Zatem taki 11 godzinny plik dzielę na np. 15 mniejszych, równych części o długości  44 minut. Gdy jakąś część przesłucham to ją kasuję z telefonu, zatem gdy wrócę do książki za jakiś czas to mniej więcej wiem, gdzie skończyłem słuchać i szybko odnajduję to miejsce.

ciecie_mp3.jpg

Mając zatem już konkretny plik o nazwie ekonomia.mp3, będący audiobookiem przeczytanym przez program Balabolka, uruchamiamy go w Winampie i odczytujemy tam, że trwa 265 minut i 27 sekund.

By uzyskać pliki około 45 minutowe dzielimy te 265min. na 45 i wychodzi nam w zaokrągleniu 6 plików.

Teraz możemy przejść do programu, który podzieli te pliki na mniejsze kawałki.

Uruchamiamy program do cięcia mp3

Ściągamy program o nazwie Mp3Splt ze strony:

http://mp3splt.sourceforge.net/mp3splt_page/home.php

Następnie instalujemy go i uruchamiamy. Następnie przechodzimy na zakładkę Batch & automatic split, co zaznaczono poniżej na zdjęciu.

program_do_przycinania_mp3.jpg

W kolejnym kroku wybieramy guzik "Add files or directories" i na dysku wyszukujemy plik, który zamierzamy pociąć czyli w naszym przypadku ekonomia.mp3.

program_do_ciecia_mp3.jpg

Następnie wybieramy opcję "Equal time tracks"  a tam: "Split in 6 equal tracks". Czyli wpisujemy szóstkę w pole.

Podział pliku

Zanim jeszcze klikniemy na klawisz "Batch split!" w prawym górnym rogu programu i poczekamy aż oznajmi on, że podzielił pliki na 6 równych części ustalmy, gdzie będą tworzone pliki wynikowe.

Podział mp3 na równe części

Z górnego meny wybieramy  File->Preferences a następnie w okienku zaznaczamy zakładkę Split a w niej "Input file directory" przez co pliki będą tworzone w tym samym katalogu co plik do podziału.

Pociete pliki mp3

Teraz gdy wejdziemy do katalogu w którym był duży plik do pocięcia o nazwie ekonomia.mp3 znajdziemy tam też ekwiwalent tegoż pliku ale w mały porcjach.

Ciekawy jest sposób w jaki program tworzy opisy, bo widać tu, że pierwszy pocięty plik zaczyna się od 0 do trwa do 44 minut, drugi startuje od 44 do 88 minuty itd.

Teraz wystarczy wgrać pliki na kartę telefonu i korzystać z efektu pocięcia plików.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl