Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do czytania tekstu

    Dziś życie zmusza nas niejednokrotnie, by zdobywać jak najwięcej informacji a czasu mamy tyle samo co nasi dziadkowie. Aby sobie z tym poradzić możemy wspomóc się programami do czytania tekstu, które za nas odczytają to co jest zapisane w pamięci komputera w postaci pliku tekstowego, my zaś w tym czasie możemy robić coś innego.

W dzisiejszej sytuacji na rynku młodzi ludzie, by nie wypaść poza margines swojej branży niejdnokrotnie, jak to stwierdził pewien specjalista, muszą posiąść umiejętność wchłaniania ogromnych ilości informacji w bardzo krótkim czasie. Dzieje się tak w informatyce ale i nie tylko, bo niemal każda dziedzina w dzisiejszych czasach rozwija się znacznie dynamiczniej niż dawniej, powstają nowe narzędzia, które jeszcze przyspieszają prace naukowe i rozwojowe a ci, którzy działają powoli często zostają spychani na margines branży.

Darmowy program do czytania tekstu

Dlatego też chcąc nie chcąc musimy dużo czytać a nie każdy ma czas na to by poświęcić na to sporo czasu. Wtedy można pomóc sobie i ściągnąć z sieci program do czytania tekstu jakim jest np. Balabolka, który jest darmowy.

Darmowe głosy syntezatora mowy

Następnie musimy zainstalować głosy czy to z firmy Ivona czy też darmowy głos "Ewa" i "Zosia" ze strony:

http://www.freedomscientific.com/Downloads/Synthesizers

głos "Agata" firmy ScanSoft.

Obsługa programu Balabolka

    Program jest bardzo intuicyjny i do tego darmowy. Możemy go ściągnąć z sieci bez problemu, więc nie podaję konkretnej strony.

Najpierw tworzymy nowy dokument za pomocą ikonki pierwszej z brzegu co zaznaczyliśmy poniżej na zrzucie ekranu:

program_do_czytania_tekstu.jpg

Następnie zaznaczamy tekst, który ma być przeczytany, kopiujemy do schowka (ctrl+c) klikamy kursorem w środku programu balabolka i wklejamy (ctrl+v).

W kolejnym kroku możemy wcisnąć guzik play, co też zostało zaznaczone obok. Teraz tekst powinien być czytany. Jeśli jednak dźwięk nie wydobywa się z głośników lub też jest zniekształcony to może trzeba wybrać SAPI 5 i konkretny głos np. ScanSoft Agata.

Zmiana szybkości czytania

Oczywiście możemy też zmienić szybkość, co jest bardzo korzystne, gdy chcemy pochłonąć większą ilość tekstu w mniejszym czasie. Przesuwamy wtedy suwak na większą wartość do wyboru mamy wartości od -10 do 10.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl