Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do ściągania z Youtube

    Z uwagi na to, że filmy, czy pliki audio znajdujące się w sieci  z czasem mogą zniknąć dlatego też niekiedy instnieje potrzeba ściągnięcia ich na swój własny dysk. Dziś chciałbym państwu polecić program do ściągania z Youtube.

    Innym powodem, dla którego niekiedy ściąga się coś z Youtube jest to, że chce się np. przesłuchać dany plik audio czy też oglądnąć film wideo później, gdy nie będziemy mieli dostępu do sieci Internet lub gdy połączenie będzie zbyt słabe, by film chodził płynnie.

Program do ściągania z Youtube

Możliwości jest wiele, ale dziś zajmiemy się programem o nazwie Video DownloadHelper, który jest dodatkiem do Firefoxa. Instalujemy go ze strony:

http://www.downloadhelper.net/install.php

Jak ściągnąć film z Youtube

By natomiast ściągnąć konkretny film z Youtube wystarczy go uruchomić i kliknąć

program_do_sciagania_z_youtube.jpg

na ikonkę pobierania filmów u góry w Firefoxie, co zostało zaznaczone u góry obok na obrazku.

Pojawi się wtedy rozwijane menu z różnymi opcjami ściągnięcia filmu na dysk. Wybieramy odpowiednią dla naszych potrzeb, tzn. np. tu zostało wybrane wideo o rozmiarze 480x360 pikseli i w formacie MP4.

Można też pobrać w rozdzielczości HD czyli 1280x720 ale trzeba się liczyć z tym, że im większą rozmiar wybierzemy tym większy będzie plik do ściągnięcia.

Najlepiej jest zatem wybierać taką rozdzielczość jaka jest nam potrzebna, np. gdy urządzenie docelowe będzie mogło wyświetlić tylko 480x360 to nie ma sensu ściągać w formacie HD. Oszczędzimy na miejscu na dysku czy karcie oraz szybciej się ściągnie z Internetu.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl