Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Przypominacz - Ustawienie alarmu

     Możemy też ustawić przypomnienie, np. kilka minut przed wyznaczonym zadaniem. Wówczas pojawi się okienko przypominacza informujące nas o tym, że za chwilę powinniśmy zacząć nowe zadanie.

Przypominacz

terminarz_09.jpg

Ustawiamy zatem przypomnienie na np. 10 minut przed zaczęciem zadania, by mieć czas na dokończenie wcześniejszego. Czas ten możemy dobierać dowolnie.

terminarz_10.jpg
Dodatkowo możemy ustawić sobie dźwięk bądź to domyślny bądź też samodzielnie wybrać z dysku twardego plik z dźwiękiem. W polu komunikat można też wpisać swój tekst a nawet uruchomić dowolnie wybrany  program z dysku!

Dzięki przypominaniu jesteśmy uprzedzani o zbliżającym się zadaniu a dzięki czemu możemy wprowadzić systematyczność i porządek w naszej pracy.

Zapisanie i ustawienie hasła

Gdy z naszego komputera korzysta więcej osób możemy sobie ustawić hasło na nasz terminarz. Wówczas osoba z zewnątrz choć uruchomi program nie będzie mogła buszować po naszym planie bo będzie to wymagało wpisania ustawionego przez nas uprzednio hasła.

terminarz_11.jpg

Zapisujemy za pomocą polecenia Zapisz. Hasło natomiast można ustanowić za pomocą "Zabezpiecz hasłem...". Tam też ustanawiamy hasło, które będzie potrzebne by dostać się do tych zasobów.

Zapamiętajmy więc to hasło, żeby sobie pliku nie zabezpieczyć przypadkiem przed.... samym sobą...

Na tym kończymy opis ważniejszych opcji programu EssentialPIM. Życzę owocnego planowania, trzymania się planu i realizowania dobrych celów!


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl