Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Serwer na WWW

     Gdy potrzebny jest serwer na WWW warto zaznajomić się najpierw na co zwrócić uwagę zanim go zamówimy. W sieci można odnaleźć jest ich sporo my skupimy się na kilku z nich oraz spróbujemy wskazać na co zwrócić uwagę przy zamawianiu serwera na stronę WWW.

    Ważne jest to, by serwer WWW był w miarę stabilny w szczególności, gdy planujemy na stronie uruchomić swój e-biznes. Wówczas żadne dłuższe przerwy nie powinny występować i przerywać pracy naszej strony czy też sklepu internetowego. Ważna jest też szybkość oraz pojemność, ilość baz jeśli chcemy z czasem rozbudować swoją stronę o nowe funkcjonalności takie jak forum itp. Pojemność serwera też nie jest bez znaczenia.
Choć parametry te są ważne ważniejsze wydaje się być dopasowanie możliwości serwera WWW do naszych aktualnych potrzeb. Nie warto zatem kupować oferty serwera ani za małej ani też za bardzo go przewymiarować. Powinniśmy raczej wybrać serwer z małym zapasem patrząc jednocześnie ile będzie nas kosztowała jego ewentualna rozbudowa, gdy wymagania naszej strony WWW wzrosną.

Jednym z serwerów www, które mogę polecić to:


Linuxpl W1GB
Laohost konto małe
Linuxpl W2GB
Nazwa.pl Active
Pojemność
2GB
1GB
4GB
50GB
Transfer
20GB/mies.
10GB
50GB
brak limitu
Ilość baz
nielimitowana
nielimitowananielimitowana
nielimitowana
Ilość domen
nielimitowana
nielimitowananielimitowananielimitowana
okres testowy
14 dni
14 dni
14 dni
14 dni
Cena
49,20/rok
39/rok
123/rok
369/rok
Jak założyć?
Test serwera za darmo!
Test serwera za darmo!Test serwera za darmo!Test serwera za darmo!

Który serwer na WWW wybrać?

     Na podstawie wieloletnich doświadczeń polecam serwery Linuxpl dla każdemu, komu zależy na dobrej ofercie za niewielkie pieniądze. Nawet najtańsze konto ma znakomite parametry oraz bardzo dobry panel zarządzania o sporych możliwościach.

Gdy nam zależy bardzo na szybkości i strona jest spora, zatem wymagać będzie dużego transferu można zdecydować się na nazwa.pl, bo jest tam nielimitowany transfer, jednak cena za ten serwer jest już znacznie wyższa...

Jaki serwer do strony www?

     Najlepiej jest go zamówić za darmo na okres testowy a następnie intensywnie przetestować przez ten czas. Okres ten powinien wystarczyć do tego, by określić, czy serwer ma wystarczającą prędkość, czy nie zatyka się w okolicach godzin największej oglądalności, czy wystarczy nam pojemności oraz czy jest wystarczająca ilość baz danych, które strona wymaga.

Warto też mieć na względzie potencjalne możliwości rozwoju strony bo choć serwer można w praktycznie w dowolnym momencie zmienić to jednak nie zawsze jest to zadanie banalne z uwagi na to, że pomiędzy serwerami często są różnice w ich ustawieniach w wersjach zainstalowanego oprogramowania a to powoduje niekiedy sytuacje, że strona www na jednym serwerze działa a po przeniesieniu na inny wyświetlają się błędy i trzeba dokonać w niej niezbędnych zmian.

copyright © Pcwiedza.pl