Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Statystyki odwiedzin

     Gdy już uda się uruchomić własną stronę internetową warto o nią zadbać i umieścić na niej teksty. Dobrze jest też mieć kontrolę nad nią i wiedzieć czy w ogóle ktoś wchodzi na naszą stronę WWW. Z pomocą przyjdą statystyki.

    Za pomocą statystyk możemy sprawdzić, czy nasza strona jest odwiedzana, które jej podstrony są najczęściej odwiedzane oraz uzyskać wiele innych bardzo cennych informacji o użytkownikach ich zachowaniu jak i o sprzęcie i oprogramowaniu z którego korzystają, by dostać się na naszą stronę.

Te informacje są bardzo przydatne w procesie rozwoju naszej strony i dzięki nim możemy mieć dość szczegółowy obraz popularności jej samej oraz poszczególnych jej elementów.

Rodzaje statystyk odziedzin WWW

    Niekiedy na serwerze, na którym umieszczamy naszą stronę WWW instalowane są automatycznie statystyki dla każdej domeny i subdomeny. Przykładowo Linuxpl daje statystyki Awstat i są one instalowane dla każdej domneny i subdomeny. Są to dość dobre statystyki, jednak od jakiegoś czasu popularność zdobywają statystyki zewnętrzne Google Analytics o ogromnych możliwościach i dające sporo informacji o stronie i jej użytkownikach. Śmiało można powiedzieć, że są to jedne z najlepszych statystyk odwiedzin WWW.

Google Analytics trzeba zainstalować

     O ile serwerowe statystyki są dostępne zaraz po uruchomieniu strony i nic nie trzeba z reguły czynić, by zliczały wejścia to Google Analytics trzeba instalować. Jak tego dokonać?

Wchodzimy na stron Google Analytics.

Następnie po zarejestrowaniu się w systemie należy dodać stronę do statystyk i stamtąd pobrać kod, który następnie należy wkleić do strony WWW. Najlepiej jest umieścić go w szablonie - template w jednym miejscu tak, by był on wyświetlany w każdej podstronie naszej strony, gdyż tylko wtedy statystyki będą poprawnie liczyły odwiedziny.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl