Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Strona WWW, ale jaka?

       Do dyspozycji mamy stronę statyczną a także dynamiczną - z systemem CMS. Czym one się różnią?

      Otóż strona statyczna powoli zaczyna odchodzić do lamusa, gdyż jest to strona raz wykonana przez wykonawcę i nic na niej nie da się w prosty sposób zmienić. Trzeba wołać informatyka, by tego dokonał zmieniając informacje w poszczególnych plikach.

Strona zarządzalna przez panel admina
     
       Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zamówienie strony wykonanej na systemie do zarządzania treścią zwanym CMSem. Tu możemy zmieniać zawartość strony po zalogowaniu się i często wygląda to jakbyśmy zmieniali tekst w Wordzie. Dzięki temu możemy poprawić tekst, lub dodać nowe informacje w parę minut. Nie musimy za każdym razem wołać informatyka, by poprawił literówkę, czy też dodał newsa do strony.
Oczywiście taki CMS może być bardzo prosty i umożliwiający zmianę tekstów i ewentualnie dodawnie nowych podstron na stronie a może być bardzo zaawansowanym programem o sporych możliwościach.

Portal, blog, strona, ministrona, czy wizytówka?

    Kolejnym kryterium, jaki jest istotny to to czego oczekujemy od naszej strony WWW. Czyli czy strona będzie zawierać dużo treści, czy będą w niej występowały newsy, czy bardziej będzie to strona bardziej przypominająca książkę niż gazetę. A może będzie to tylko nasza wizytówka. W zależności od tego jak chcemy ukształtować stronę tak ją musimy zaprojektować.

Przykładowo portal z newsami zobowiązuje nas niejako do częstej, najlepiej codziennej aktualizacji strony. Czyli powinniśmy dodawać codziennie nową świeżą treść do strony. Te starsze wiadomości powinny znikać w archiwum a nowsze powinny pojawiać się u góry.

Strona która będzie bardziej miała formę książki niż portalu powinna mieć dobrze zorganizowane menu, które będzie służyło za spis treści. Powinny być też wydzielone ważniejsze działy jeśli jest taka potrzeba. Tu częsta aktualizacja nie jest wymagana. Może to być swego rodzaju kompendium wiedzy na dany temat.

Wizytówka - w tym przypadku menu będzie raczej mało rozbudowane i na stronie głównej menu może ukazywać się w całości, czyli nie ma konieczności tworzenia menu rozwijanego itp. W tym przypadku dość często menu będzie zawierać: "O firmie", "Oferta", "Jak dojechać", "Kontakt".
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl