Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do oglądania zdjęć

    Jeśli chodzi o szybkie przeglądanie plików graficznych to przeglądarka wbudowana w system Windows nie wszystkim odpowiada. Dlatego chciałbym się zaproponować pewien darmowy program, który pozwala na szybkie przeglądanie plików graficznych.

   Tym programem jest "Imagine" program do oglądania zdjęć, który pozwala na szybkie przeglądanie obrazków również w trybie podobnym do galerii. Z resztą zobaczmy sami co ten program potrafi.

imagine_2.jpg

Dostępny jest tryb przeglądania pojedynczego zdjęcia jest widoczny obok.

By przeglądać wystarczy użyć klawiszy "Pg up" lub "Pg down". Przełączanie pomiędzy zdjęciami odbywa się bardzo szybko, co jest niewątpliwą zaletą programu.

imagine_3.jpgKolejnym istotnym elementem, który jest dostępny w programie to możliwość konfiguracji skrótów klawiszowych. Przykładowo pełny ekran możemy zdefiniować jako "ctrl+F" wyszukując w oknie z menu Opcje->Ustawienia->Skróty klawiszowe->[Widok]Pełny ekran. Możemy też zmienić klawisze, którymi przewijamy zdjęcia co jest ukazane obok na zdjęciu.
imagine_1.jpg

Bardzo przydatny jest również tryb pracy programu wyświetlenia wielu miniaturek. Jest to bardzo wygodne w szczególności wtedy, gdy w gąszczu obrazków chcemy wyszukać konkretne zdjęcie lub szybko przeglądnąć całą masę fotografii w razie czego naciskając enter, by powiększyć to na którym chcemy skupić uwagę.

Przeglądarka ma ogromną zaletę - działa bardzo szybko a to sprawia, że nie tracimy czasu na oczekiwanie kiedy wreszczie ten program zareaguje na kliknięcia.

Dodatkowe możliwości

imagine_4.jpgOczywiście opis powyższy nie wyczerpuje tego co program potrafi. Dodatkowe opcje pozwalają również między innymi zrobić prezentację zdjęć - slajdy zdjęć i zapisać ją w wykonywalnym pliku, masowo przetworzyć zdjęcia jak również masowo zmieniać nazwy plików. Na zdjęciu obok zobaczymy również podstawowe menu z ikonek, które kolejno pozwalają na - odbicie zdjęcia w pionie, poziomie, utratę kolorów, negatyw, zmianę liczby kolorów, zmianę rozmiarów zdjęć jak również dowolny obrót.

Zachęcam do skorzystania z programu w szczególności do szybkiego przeglądania zdjęć a przy okazji może i tych dodatkowych opcji.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl