Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Co wybrać tablet czy laptop?

    Dziś wiele osób staje przed pytaniem co wybrać tablet czy laptop. Jak zwykle odpowiadanie na to pytanie tak czy nie jest nie na miejscu, bo jak zwykle zależy to od potrzeb danej osoby.

tablet.jpg    Moim zadaniem nie jest zatem określenie co jest lepsze lecz tylko ukazanie wad i zalet poszczególnego sprzętu i podsunięcie ewentualnych rozwiązań w danej sytuacji.

Korzyści tabletu

     Tablet ma tą zaletę, że jest lekki, cienki często dość wydajny oraz, że z reguły bateria potrafi wytrzymać wiele godzin pracy czy rozrywki. To wszystko sprawia, że jest niezwykle mobilny. Dziś urządzenia ta mają ogromną moc obliczeniową i jednocześnie są dość tanie a dzięki temu za niewielką kwotę możemy mieć sprzęt na którym możemy oglądać filmy, grać a nawet pracować.

W zależności czy wybierzemy model w Windowsem czy Androidem mamy do dyspozycji inne możliwości, bo na Androidzie jest imponująca ilość darmowego oprogramowania, gier zaś tablet z Windowsem kusi kompatybilnością ze standardowymi stacjonarnymi aplikacjami.

Co wybrać? - Jeśli regularna praca to raczej laptop lub komputer stacjonarny

    Gdy jednak naszym celem jest wyłącznie praca wówczas osobiście wybrałbym laptopa lub komputer stacjonarny. Dlaczego? Otóż na dużym sprzęcie czyli laptopie czy zwykłym komputerze PC mamy dostęp do standardowych profesjonalnych aplikacji i z reguły sprzęty te mają większe ekrany. Jeśli chodzi o tablety to pozostaje pytanie czy na 7 czy nawet 10 calowym ekranie można pracować wydajnie i wygodnie w biurze? Wydaje się, że lepiej jest wtedy mieć do tego stacjonarny sprzęt.

Generalnie najlepszym rozwiązaniem jest mieć oba urządzenia i gdy trzeba popracować to wybrać laptopa a gdy wychodzimy z domu to zabrać ze sobą tablet, który obsłuży Internet czy też pozwoli oglądnąć film w podróży (o ile sami nie prowadzimy samochodu) lub też posłużyć jako nawigacja a w torbie podróżnej nie zajmie on wiele miejsca lub też uruchomić prezentację multimedialną posiłkując się rzutnikiem.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl