Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Tani serwer

    Gdy już posiadamy projekt graficzny, system do zarządzania treścią to teraz przychodzi czas na wykupienie serwera w sieci, by strona była ogólnie dostępna w Internecie. Zapewnić to może tani hosting.

Po co jest mi potrzebny tani serwer WWW?

tani serwer     Otóż teoretycznie moglibyśmy stronę WWW podpiąć do naszego własnego komputera i nie potrzebny by nam był nawet tani serwer, jednak z chwilą gdybyśmy wyłączyli nasz komputer strona przestałaby być widoczna w sieci. Poza tym nie jest to wbrew pozorom takie łatwe, gdyż musielibyśmy mieć stały adres IP a często Internet, z którego korzystamy w domu czy w pracy takiego stałego adresu nie ma.
Np. co kilka dni adres ten się zmienia. Oczywiście i to można obejść, ale po co jak są dostępne względnie tanie serwery w sieci i strona nie będzie już uzależniona od tego czy nasz komputer będzie włączony czy też nie. Poza tym jeślibyśmy policzyli koszty prądu, jaki by zużył nasz komputer przez ten czas to niejednokrotnie byśmy więcej na tym stracili niż zyskali.

Dlaczego serwer jest taki tani?

     Usługodawca często na jednym komputerze umieszcza wiele stron WWW a przez co cena prądu, łącza, konserwacji i obsługi sprzętu rozkłada się na wiele osób, dzięki czemu może nam odsprzedać część zasobów swojego komputera za niewielkie pieniądze na rok. W wielu przypadkach nam to w zupełności wystarczy aż z naddatkiem.
Jeśli nie to sprawa z serwerem jest na tyle prosta, że można go w dowolnej chwili zmienić i przenieść na mocniejszy, lub nawet wykupić całą maszynę dla siebie.

Stąd dostępne są podziały na serwery wirtualne, dedykowane itd. Wirtualny, raczej tani serwer bo takim w większości przypadków będziemy na początku zainteresowani to właśnie taka maszyna, której zasoby są podzielone na różnych użytkowników a dzięki temu możemy bardzo tanio korzystać jej zasobów. Gdy nasz portal się rozrośnie wówczas możemy sięgać po serwery z wyższej półki, jednak powinno się to odbywać dopiero wówczas, gdy jest taka realna potrzeba.

Nie polecam na początku zbytnio szaleć z kosztami i zapasami, lecz warto dostosować serwer do własnych potrzeb i raczej nie tworzyć dużych zapasów, bo one kosztują a nic nie dają, chyba że niebezpiecznie zbliżamy się do granicy możliwości danego serwera ale to wychodzi raczej z czasem a nie na początku.

Przykładowe konta i ceny serwerów WWW na rok:


Linuxpl W1GB
Laohost konto małe
Linuxpl W2GB
Nazwa.pl Active
Pojemność
2GB
1GB
4GB
50GB
Transfer
20GB/mies.
10GB
50GB
brak limitu
Ilość baz
nielimitowana
nielimitowananielimitowana
nielimitowana
Ilość domen
nielimitowana
nielimitowananielimitowananielimitowana
okres testowy
14 dni
14 dni
14 dni
14 dni
Cena
49,20/rok
39/rok
123/rok
369/rok
Jak założyć?
Test serwera za darmo!
Test serwera za darmo!Test serwera za darmo!Test serwera za darmo!



Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl