Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Terminarz - widoki - organizowanie zadań

   W kolejnych artykułach spróbuję przybliżyć jak posługiwać się terminarzem EssentialPIM w praktyce.

     Po uruchomieniu programu otrzymujemy widok zadań na dzisiaj, jutro i pojutrze, co jest ukazane na obrazku poniżej.

terminarz_01.jpgWidać tu kilka przykładowo wpisanych zadań na dzień dzisiejszy. Zakładając, że soboty i niedzieli nie planujemy dni te pozostają bez zadań. W tym widoku możemy również dostrzec ogólne zadania, pomysły, które możemy sobie wpisywać by je w przyszłości zrealizować.

Widok tygodnia, miesiąca, roku i dnia...

Nas w chwili obecnej interesować będzie dodawanie zadań do terminarza i on sam. Klikamy zatem na klawisz "Terminarz" w lewym menu.

terminarz_02.jpg

Gdy klikniemy na tygodniowy rozkład zajęć i dodamy kilka zadań naszym oczom powinien ukazać się mniej więcej taki widok jak obok na zdjęciu.

terminarz_03.jpgWidok rozkładu zadań w miesiącu będzie wyglądał tak jak obok. W każdym z rozkładów możemy przenosić zadania z jednego dnia na inny poprzez "złapanie" go myszką i przeniesienie dalej. Jest to wygodna funkcja.

Moim najbardziej ulubionym widokiem jest widok tygodnia. Tu wszystko widzimy wszystko w najbliższym czasie co jest do wykonania. W tym widoku możemy dokonywać ewentualnych poprawek i przesunięć zadań w niezbyt odległym czasie, jednak widok ten pozwala na łatwą identyfikację poszczególnych zadań.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl