Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Ustaw e-maila - Outlook Express

Pomimo, że możemy sprawdzać pocztę za pomocą strony www to często wygodniej jest sprawdzić ją za pomocą programu Outlook Express firmy Microsoft, który otrzymujemy automatycznie z Windowsem. Nawet gdy chwilowo nie mamy dostępu do Internetu, możemy zarządzać i przeglądać otrzymane wcześniej e-maile. Program umożliwia również wygodne przeszukiwanie tekstu we wszystkich e-mailach.

01_outlook.gifUruchamiamy program Outlook Express. W menu wybieramy Narzędzia->konta.

02_outlook.gifKlikamy na klawisz Dodaj i wybieramy Poczta...
03_outlook.gifWpisujemy nazwę, która będzie wyświetalna. Dajemy dalej. Pojawi się bardzo prawie identyczne okienko, gdzie wpisujemy adres e-mail.
05_outlook.gif

Tu wpisujemy kolejno:

  • pop.gmail.com
  • smtp.gmail.com
06_outlook.gif

Teraz w miejscu Nazwa konta wpisujemy cały adres mailowy razem z @gmail.com. A niżej wpisujemy hasło i zatwierdzamy. Konto zostało dodane, aby jednak działało prawidłowo musimy go jeszcze odpowiednio ustawić.

07_outlook.gifTeraz ponownie w menu wybieramy Narzędzia->konta. Następnie klikamy na wybranym koncie i dajemy właściwości
08_outlook.gifWybieramy zakładkę serwery i ustawiamy: Serwer wymaga uwierzytelnienia".
09_outlook.gifW ostatnim już kroku wchodzimy na zakładkę Zaawansowane i zmieniamy opcje na takie jak na obrazku obok.
09_mail.gifPamiętajmy, że aby poczta gmail działała w outlooku, lub innym programie e-mailowym musi być zaznaczona opcja: "Włącz POP dla wszystkich wiadomości". Inaczej będzie się dało odczytać wiadmości tylko za pomocą strony. Aby opcję tą włączyć musimy się zalogować na stronie google.pl a następnie "kliknąć na ustawienia" oraz wybrać zakładkę "Przekazywanie i POP" i zaznaczyć opcję "Włącz POP dla wszystkich wiadomości". Ostatni krok to zapisanie ustawień.Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl