Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Voip bez komputera - bramka Voip

     Gdy korzystamy z Voipa uruchomionego jako program komputerowym to problemem, który utrudnia korzystanie z takiego telefonu w życiu codziennym jest to, że komputer musi być włączony, by z niego korzystać. Problem ten oczywiście jest do rozwiązania.

    Niekiedy jednak problem ten jest na tyle duży, że mając nawet doładowane konto Voip może nam się nie chcieć włączać komputera, by wykonać krótką rozmowę i dalej dzwonić z komórki. Te z pozoru krótkie rozmowy nieraz mogą się zmienić w dłuższe lub nawet długie rozmowy. Tym sposobem cała oszczędność idzie na marne. No chyba, że ktoś ma cały czas uruchomiony komputer to problem ten znika. Jednak z doświadczenia wiem, że łatwiej jest mi skorzystać z telefonu niż specjalnie odpalać komputer...

Rozwiązanie problemu. Z pomocą przychodzą bramki Voip

     Bramka Voip to takie urządzenie, które pozwala nam na podpięcie zwykłego stacjonarnego telefonu pod sieć Internet i korzystanie z Voipa za jego pomocą. Czyli komputer nie musi w ogóle być włączony a my dzwonimy ze zwykłego telefonu jak dawniej, tyle że korzystając z darmowych rozmów poprzez Internet.

Sieć betamax ma jednak to do siebie, że służy jedynie do dzwonienia, natomiast sami nie otrzymujemy numeru tak jak np. w telekomunikacji. Możemy jednak zostawić sobie numer z telekomunikacji, lub też wziąć numer u lokalnego operatora np. Freeconect.pl. i tak skonfigurować bramkę voip, by móc dzwonić przez voipdiscount i Freeconect a odbierać tylko przez Freeconect.

Bramka Voip - jak to działa?

    Do bramki Voip podpianmy Internet. Dodatkowo do niej wpinamy zasilanie oraz 1-2 telefony. Niektóre bramki umożliwiają takie skonfigurowanie bramki Voip, by zawsze odbierane rozmowy szły poprzez jednego operatora np. Freeconnect, natomiast dzwonienie wybieramy sami, np. gdy dodamy przed numerem 0, to dzwonimy przez Freconnect, gdy dodamy 1 dzwonimy przez Voipdiscount.

Oczywiście komputer nie musi w tym czasie pracować ale musimy uwzględnić to, żeby mieć możliwość podpięcia Internetu do bramki, czyli oddzielny kabel Internetowy. Gdy od operatora mamy tylko jeden przewód Internetowy pozostanie nam raczej zakup takiej bramki, która ma dodatkowe gniazdo Internetowe.
W takim przypadku Internet od operatora wpinamy do bramki a z bramki dodatkowym kablem łączymy swój komputer.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl