Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Program do przerabiania muzyki wczytanie pliku

    Zanim wykorzystamy program do przerabiania muzyki Audacity musimy najpierw wczytać plik muzyczny typu wav czy mp3 do niego lub też go nagrać przez mikrofon lub inne wyjście. Tu opiszemy jak wczytać go z pliku.

Plik muzyczny możemy w wczytać z menu, a mianowicie:

Plik->Otwórz.

Następnie wyszukujemy pliki, które mają być odpalone i zaznaczamy 1 bądź też więcej utworów. Jest to bardzo przydatna opcja, gdyż pozwoli nam ona na miksowanie, lub też składanie wielu utworów w jeden, lub też dzielenie utworów na wiele mniejszych.

Zatem pokażemy jak otworzyć 3 utwory w oddzielnych oknach naraz.

audacity_06.jpg

Klikamy na pierwszy z plików muzycznych, następnie naciskamy klawisz shift i klikamy na ostatnim z plików. Powinny zostać zaznaczone wszystkie pliki pomiędzy pierwszym a tym na który klikniemy. Przytrzymując klawisz ctrl możemy dowolnie zaznaczyć i odznaczyć wybrane pliki.

Sposób ten otworzy nam te pliki niejako każdy w oddzielnym oknie.

Czasami jednak wygodniejsze będzie nam otworzenie kilku plików w obrębie jednego okna Audacity.

Wówczas należy zaznaczyć np. w Total Commanderze, lub też w okienku windowsowym kilka plików a następnie przeciągnąć te pliki na nowo otworzoną wersję programu Audacity.

audacity_07.jpg

W ten sposób mamy otwarte wszystkie te pliki dźwiękowe w jednym oknie. W niektórych przypadkach ułatwi to nam prace nad ich obróbką.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl