Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Rejestracja domeny - Własna domena

     Własna domena to podstawa. Myślę, że z tą opinią zgodzi się każdy kto choć trochę zaznajomił się z tematyką stron WWW. Dlatego poświęcę ten artykuł domenom internetowym.

    Dlaczego ważna jest rejestracja domeny, czyli to by mieć swoją własną domenę?
Gdy tworzymy stronę WWW, wówczas jest ona jakby numerem telefonu, czy adresem pod którym można znaleźć nas, nasze produkty, czy informacje. Gdy w realnym świecie zmieniamy adres zamieszkania i jednocześnie numer telefonu ryzykujemy, że potencjalni klienci nas nie znajdą. Tym samym tracimy kontakt z odbiorcami naszych usług, czy produktów. Z dnia na dzień kanał internetowy upada...

Domena to nie serwer, który można sobie dowolnie zmieniać i dalej istnieć w sieci. Gdy tracimy domenę to tak jakbyśmy stracili numer telefonu i wyprowadzili się z lokalu naraz. Wszystkie wizytówki, które rozdaliśmy są nieaktualne. Pod numerem telefonu odzywa się ktoś inny lub otrzymujemy informację, że nie jest przypisany do nikogo. Wizytówki z realnego świata to w świecie Internetu linki do nas, wskazania, że pod tym adresem można znaleźć to czy tamto. Niekiedy są to lata pracy, by zdobyć taką pozycję na rynku. Jedną utratą domeny możemy stracić tą pozycję.

Dlatego trzeba mieć własną domenę i jej strzec jak oka w głowie.

Oczywiście idąc po najmniejszej linii oporu możemy zdecydować się na adres jaki daje nam dostawca serwera - subdomenę typu nazwa_firmy.nazwa_serwera.pl

Jednak rozwiązanie ma ogromną wadę, bo gdy sobie wypromujemy nasz serwis w Internecie oraz poza nim to w chwili gdy zdecydujemy się na zmianę serwera na inny mocniejszy możemy utracić ten adres... Jesteśmy zatem uzależnieni od innych. Innym zagrożeniem może być to, że np. firma hostingowa rezygnuje z tej usługi i przestaje sprzedawać serwery, lub też zamyka swoją działalność. Wówczas zaczynają się dla nas schody, bo znów potencjalnie tracimy adres swojej strony.

Dlatego też warto kupić domenę choćby najtańszą, ale swoją. Taką może być np. info, info.pl, .com, .biz, .eu lub nieco droższe .pl, .com.pl.

 


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl