Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Jak założyć e-mail?

Jeśli nie masz jeszcze swojego e-maila. To załóż go jak najszybciej. W Internecie jest on potrzebny niemal na każdym kroku. Np. gdy będziesz chciał coś sprzedać lub kupić np. przez Allegro musisz mieć konto mailowe.
Zatem załóżmy darmowe konto e-mail! Skorzystajmy z szybkiego i bardzo pojemnego konta oferowanego nam przez google:

01_mail.gif

Klikamy na napis "Zaloguj" w prawym górnym rogu.

02_mail.gifNastępnie na napis Gmail.
03_mail.gifPrzechodzimy do "Zapisz się do gmail"
04_mail.gifTu już możemy wpisać swoje dane
05_mail.gifWszystkie te pola musimy uzupełnić
06_mail.gifNastępnie przepisać tekst obrazka i dajemy "Akceptuję. stwórz moje konto". Następnie otrzymujemy informację, że nowe konto zostało założone, lub że nie wypełniliśmy jakiegoś pola.
07_mail.gifBy zalogować się korzystamy z tego samego napisu zaloguj jak na pierwszym zdjęciu tego artykułu. Wchodzimy w gmail i możemy sprawdzać wiadmości, które otrzymaliśmy lub napisać i wysłać je naszym znajomym.
08_mail.gifBy wysłać nowego e-maila klikamy na napis "Napisz wiadomość". Wtedy uruchamia się okienko gdzie wpisujemy e-mail do osoby, do której piszemy wiadomość, tytuł oraz treść wiadomości. Możemy również dodać plik, np. obrazek, lub dokument worda, czy też np. filmik.

Cały czas możemy korzystać z tego sposobu sprawdzania e-maili. Jednak wygodnie jest również uruchomić pocztę za pomocą programu Outlook Express firmy Microsoft, który otrzymujemy automatycznie z Windowsem. Program jest bardzo wygodny i ma bardzo duże możliwości. W podrozdziale opisujemy jak go skonfigurować.


copyright © Pcwiedza.pl