Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Zalety internetowego konta bankowego

Omiń kolejki w placówkach załóż darmowe konto bankowe

      Kiedy przychodzi ostateczny termin płatności za rachunki takie jak prąd, gaz, czynsz itp. zmorą użytkowników, którzy płacą tradycyjną drogą, czyli płatnościami na poczcie czy też w odpowiednich placówkach mogą być niekiedy spore kolejki w tych momentach.

Tego problemu nie ma przy kontach bankowych, które są z dostępem poprzez sieć Internet.
Duży problem, który może się pojawiać z płatnościami w placówkach jest taki, że wtedy, gdy zbliża się termin płatności możemy akurat nie mieć wtedy czasu, żeby podejść, czy też podjechać by dokonać wpłaty w jakiejś placówce. Dodatkowo wówczas gdy natkniemy się na kolejkę, która jest dość prawdopodobna w tym czasie, możemy się trochę zirytować, w szczególności gdy się spieszymy a przyjdzie nam czekać dłuższy czas, by dokonać zwykłą płatność, którą ja za pośrednictwem konta mbanku wykonuję w bardzo krótkim czasie rzędu minuty jak nawet nie sekund... Tym bardziej, że definiuję sobie odbiorców stałych np. elektrownie i nie muszę za każdym razem wpisywać numeru bankowego, tylko wybieram obiorcę wpisuję kwotę i tytuł przelewu, wysyłam przelew i po sprawie.

Automatyzacja płatności
     W internetowym koncie bankowym możemy wykorzystać jeszcze jedną ciekawą właściwość jaką otrzymujemy od banku internetowego. Otóż możemy na początku miesiąca zapłacić za fakturę, która będzie płatna np. do 20. Najporściej rzecz biorąc kiedy przychodzi faktura to włączamy komputer, wpisujemy wszystkie dane do przelewu, tytuł odbiorcę oraz kwotę ale datę tego przelewu ustalamy na za dwa - trzy tygodnie np. 19. Teraz nawet nie musimy mieć pieniędzy na koncie, bo załóżmy, że 10 wpłynie wypłata. Przelew możemy zlecić już dziś i o nim zapomnieć o ile mamy pewność, że dotrze wypłata na nasze konto w międzyczasie, by 19 system miał z czego przelać pieniądze odbiorcy.

Konto jest darmowe pod warunkiem, że nie zamówimy karty płatniczej (bankomatowej), lub dokonujemy nią płatności co najmniej za 100zł w miesiącu inaczej zapłacimy 2zł/miesiąc.

Załóż eKonto mbanku:


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl