Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Nagrywanie płyt - Nero

Nero Express służy do nagrywania płyt zarówno CD jak i DVD. Najczęściej oprogamowanie to jest dostarczane razem nagrywarką w wersji OEM, co oznacza, że jest ono legalne tylko z nagrywarką, którą kupiliśmy.

Instalacja Nero Express

Przykładowa instalacja może wyglądać tak (oczywiście może się różnić w zależności od wersji):

01_nero.jpgPo umieszeczeniu płyty w napędzie CD/DVD uruchomi się instalator nero express. Wybieramy "Install Nero OEM Suite".
02_nero.jpgZnów wybieramy Nero OEM.
03_nero.jpgInstalację rozpoczynamy przez naciśnięcie dalej.

Nagrywanie płyt za pomocą nero

W tej części artykułu skupimy się na nagraniu płyty z danymi. Pamiętajmy, że płyty audio nagrywa się w trochę inny sposób. Wyjaśniamy to w innym artykule (nagrywanie płyt audio).

nero_06.jpgW prawym górnym rogu wybieramy rodzaj płyty, czyli czy ma to być płyta DVD, czy CD i wybieramy z menu obrazkowego "Dane" - Utwórz dysk z danymi.
nero_07.jpg

Uruchomi się nam okno, umożliwiające "upakowanie" na płycie danych maksymalnie do 700MB, dla płyty CD, choć niektóre są w stanie przyjąć więcej to jednak nie jest to zalecane. Sam kiedyś wrzuciłem taką płytę ze zbyt dużą ilością nagranych danych i usłyszałem tylko dziwne stuki w moim napędzie... Niektórzy nawet straszyli możliwością uszkodzenia napędu.

nero_08.jpg

By nagrać płytę wybieramy teraz "Dodaj" i szukamy za pomocą standardowego okienka katalogów i plików które mają być nagrane. Gdy znajdziemy to dajemy w tamtym oknie "dodaj", dotąd aż wstawimy wszystkie dane na płytę. Wtedy kliamy na "Zakończono". Ile płyta została zapełniona pokazuje dolny pasek i jest to informacja, że możemy coś jeszcze dograć do płyty, albo musimy usunąć. Gdy już zdecydujemy, że to już wszystko co ma być nagrane dajemy "Dalej".

nero_09.jpgNastępnie wybieramy "Pozwól na późniejsze dogranie plików (płyta wielosesyjna)" jeśli zamierzamy coś jeszcze do płyty dogrywać. Pamiętajmy jednak, że jeśli odznaczymy to pole to już nic więcej nie dogramy do tej płyty.
Jeśli chodzi o wielosesyjność to może nam ona zaszkodzić, jeśli chcemy odtwarzać ją na starych napędach, np. na starych kompaktach z muzyką, jeśli chodzi o napędy CD lub DVD nowe to nie powinny mieć najmniejszych problemów z wielosesyjnymi płytami.
Ostatnim krokiem będzie button "Zapis" i po pewnym czasie Nero poinformuje nas, że mamy nagraną płytkę.

Pamiętajmy jednak, że artykuł dotyczy nagrywania płyt z danymi, np. dokumenty, zdjęcia, multimedia. Jeśli chcemy nagrać np. płytę audio z muzyką przeznaczoną do zwykłego kompaktu, czyli nie mp3 musimy nagrać płytę w inny sposób. By opisać tą sytuację stworzyliśmy oddzielny artykuł:
Zobacz jak nagrać płytę audio do standardowego kompaktu.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl