Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Pity program do tworzenia pit

        Każdy kto wykazał dochód wyższy niż kwota wolna od podatku zobowiązany jest do złożenia rocznego pitu. Można tą operację wykonać za pomocą standardowego druczku z urzędu oraz długopisu, lub też skorzystać z gotowego darmowego programu komputerowego. Dziś zajmiemy się opisem tej drugiej opcji.

     Przewagą z wykorzystania program PITY2008 jest to, że program sam zadba o to, część wyliczeń oraz uchroni nas przed większością bolesnych pomyłek - bolesnych ponieważ po jakimś czasie przychodzi druczek z urzędu wzywający nas aby złożyć pit korygujący... coś o tym wiem...

     Choć program nie uchroni nas przed wszystkimi pułapkami jakie czychają na nas podczas wypełniania pitu, ale i tak pozwoli na uniknięcie wielu pomyłek oraz sam "wie" za nas jaką kwotę możemy maksymalnie odliczyć od podatku, oraz jaka jest kwota wolna od podatku w tym roku. Nadmieniam, że program jest aktualizowany co roku i zawiera w sobie nowe przepisy.
Mimo, że korzystamy z wielu udogodnień pamiętajmy, że odpowiedzialność za wypełniony pit spoczywa na nas a nie na autorach programu, on powstał jedynie po to aby ułatwić nam zadanie i na końcu pozwolić na wydrukowanie efektu naszej pracy na drukarce tak, że nawet po druczki do urzędu nie musimy iść.

Program PITY2008 jest programem darmowym o ile wykorzystujemy go w domu, lub w firmie ale na własne potrzeby, lub swoich bliskich, czyli bezinteresownie. Drugim warunkiem jest wskazanie organizacji dobroczynnej, która otrzyma 1% podatku z naszych dochodów.

pity_03.jpgWygląd programu w akcji. Zobacz przykład rozwiązania pitu.

Przykładowe rozwiązanie pitu  Zobacz.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl