Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Po co mi system w komputerze?

    Po złożeniu komputera możemy go uruchomić, jednak bez programów będzie on tylko bezużyteczną maszyną zużywającą tylko prąd... Programy wprawiają maszynę w ruch, jednak by je uruchomić musimy posiadać system, który pozwoli zarządzać tymi programami.

Tu z pomocą przychodzą różne systemy począwszy od przestarzałego już dziś dosa poprzez kolejne wersje Windowsa 95, 98, 2000, Xp, Vista a skończywszy na Windowsie 7. Oczywiście na Windowsach świat się nie kończy. Konkurencja nie przespała tego czasu, powstało też trochę systemów kompatybilnych z komputerami PC a jeden z największych konkurentów Windowsa to oczywiście Linux.

Musimy zatem skorzystać z systemu, który pozwoli na uruchamianie na naszym PC programów, np. edytor tekstu, program graficzny czy też gra komputerowa.

Możemy wybrać z nich z czego Windows jest bardzo często używany jako system w komputerach domowych jak i w firmach. Linux jest bardzo popularny jako jako serwer WWW oraz przez tych, którzy zechcieli poświęcić swój czas by nauczyć się jego obsługi.

Zobacz jak zainstalować Windows 7, Windows Vista, czy też Windows XP.


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl