Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Jak sprzedać na allegro

    Dochodzimy teraz do miejsca, gdzie w końcu możemy coś zarobić, albo przynajmniej odzyskać środki z rzeczy, które nie są już nam potrzebne.

By móc wystawiać przedmioty na allegro należy najpierw:

  • Zarejestrować konto na allegro - przechodząc do strony rejestracji www.allegro.pl - dokładny opis tej procedury jest na stronie: Jak zarejestować się na allegro
  • następnie aktywujemy konto allegro za pomocą niewielkiej wpłaty z konta bankowego, lub listownie ale to niestety może trochę potrwać...

Dopiero wtedy możemy zacząć sprzedawać na allegro.

Jak sprzedać na allegro

     Pamiętajmy jednak, aby towar, który sprzedajemy był dokładnie opisany, jeśli ma jakieś uszkodzenia lub wady to powinniśmy je opisać, żeby nie mieć później problemów, lub negatywów. Jeśli wszystko było opisane jak należy nikt nie ma prawa nam zarzucić czegokolwiek, wiedział przecież co kupuje.

Zatem by sprzedać swój pierwszy towar ustalamy najpierw kategorię, do której wstawimy przedmiot. Jeśli jest to np. aparat cyfrowy kodaka to szukamy kategorii: fotografia->aparaty fotograficzne->cyfrowe->kompaktowe-> kodak.

Gdy już znaleźliśmy kategorię klikamy na ikonę "sprzedaj". Po tym pojawi się strona logowania, gdzie wpisujemy login i hasło otrzymane przy rejestracji. 

01_allegro_sprzedaz.gifNastępnie wybieramy rodzaj transakcji, czy kup teraz czy też...
02_allegro_sprzedaz.gifAnalogicznie do szukania kategorii tak samo teraz wybieramy kategorię w okienkach. Następnie dajemy dalej.
03_allegro_sprzedaz.gifW tym oknie wpisujemy tytuł aucji, oraz dokładny opis ogłoszenia. W zależności od kategorii pole pomiędzy tytułem, a treścią ogłoszenia może być inne. Dla aparatów ważna jest np. ilość pamięci, więc jest pole w którym możemy wpisać. Dla książek będą natomiast inne parametry istotne, więc i inne pola tu będą występować.
Następnie możemy wgrać zdjęcie poprzez kliknięcie na buttonie "przeglądaj...". Otworzy się okno, w którym znajdujemy zdjęcie na dysku i zostani ono automatycznie wstawione do aukcji. Warto też zaznaczyć opcję miniaturka.
04_allegro_sprzedaz.gifPo przejściu trochę niżej możemy wstawić cenę wywoławczą, lub cenę kup teraz. Jeśli wybraliśmy kup teraz to ustawiamy cenę za jaką chcemy przedmiot sprzedać, natomiast cena wywoławcza to niska cena, która będzie podbijana przez licytujących. Jeśli boimy się i nie chcemy sprzedać przedmiotu zbyt tanio, możemy ustalić cenę mnimalną, wówczas przedmiot nie zostanie sprzedany dopóki ktoś nie da ceny którą ustaliliśmy. Czyli nikt nie kupi naszego aparatu za np. 3zł. Pamiętajmy jednak, że wybranie tej opcji kosztuje 2zł. Bezpieczeństwo niestety kosztuje...
05_allegro_sprzedaz.gifI już na samym dole możemy wybrać formy płatności jakie możemy udostępnić, czyli np. wpłata na konto, lub pobranie.
I wreszcie na końcu możemy promować nasz towar za pomocą opcji dodatkowych, jeśli nie chcemy tego możemy ten dział pominąć. Jeśli się zdecydujemy, pamiętajmy, że są to opcje płatne, warto rozważyć, czy dla naszego towaru promocja się zwróci czy nie. Ceny promocji są podane przy każdym podpunkcie.

Następnie klikamy na przycisku "dalej". Wyświetli się wówczas cena jaką musimy zapłacić, by wstawić towar, oraz wygląd, warto przejrzeć aukcję i jeśli odpowiada nam wygląd to akceptujemy aukcję i już nasz towar się sprzedaję!

Jeśli po czasie zobaczymy, że coś się nie zgadza to jeszcze przez jakiś czas z panelu administratora, dopóki nikt nie kupił możemy dokonać poprawek w aukcji.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl