Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Telefonia Internetowa - Skype

Program Skype pozwala na darmowe rozmowy przez Internet za pomocą słuchawek i mikrofonu, oraz kamerki internetowej. Możemy również zadzwonić na stacjonarny numer telefonu. Oczywiście ta usługa jest płatna i musimy wcześniej doładować swoje konto, najlepiej przez Internet, np. z konta mbanku. (Jeśli go jeszcze nie masz to możesz w dosłownie 10 minut założyć takie konto - przyda się również w allegro i w sklepach Internetowych - zobacz opis jak założyć to konto).
Rozmowy telefoniczne są taryfikowane ok. 8gr netto za minutę połączenia oraz dodatkowo jest opłata za nawiązanie połączenia (Cena wacha się w zależności od kuru euro). Dokładne stawki można zobaczyć na stronie Skype.

Dużą zaletą Skype jest to, że możemy rozmawiać z kilkoma osobami naraz, czyli możemy stworzyć swego rodzaju konferencję. Możliwe jest również połączenie się z osobą na stacjonarny telefon i np. z 2 osobami przez skype.

Możemy również podłączyć kamerę internetową i zadzwonić do znajomego, będzie nas widział i my go też o ile również podłączy kamerkę.

01_skype.gif

By zainstalować gadu-gadu musimy najpierw ściągnąć aplikację na dysk. Wchodzimy na stronę http://skype.onet.pl/pobierz.html klikamy na napis pobierz

02_skype.gifJeśli nie potrzebna nam będzie instalka to wybieramy uruchom, by od razu uruchomić instalator Skype.
03_skype.jpgPojawi się okienko, w którym wybieramy język polski i akceptujemy regulami a następnie klikamy na dalej.
10_skype.jpgPo zainstalowaniu pojawi się okienko w którym klikamy na napis "Nie masz jeszcze konta Skype?", by utworzyć nowe konto.
11_skype.jpgUruchomi się okienko w którym wpisujemy swoją unikalną nazwę, pod którą będziemy rozpoznawalni (podajemy ją każdemu z którym chcemy mieć kontakt), oraz hasło dwa razy. Po postawianiu krzyżyka przy akceptacji umowy dajemy dalej. Jeśli nazwa użytkownika, którą wybraliśmy nie jest zajęta to już mamy założone konto, jeśli nie to musimy zmienić nazwę użytkownika.
04_skype.gifPo zainstalowaniu pojawi się nam okno ukazane obok, teraz jeśli mamy znajomych możemy ich wyszukać. Dajemy "Dodaj" a następnie w nowym oknie wpisujemy nazwę naszego znajomego. Po zaakceptowaniu będziemy mieli go na naszej liście użytkowników. By zadzwonić klikamy na znajomym a następnie na zielonej słuchawce i już dzwonimy.
Pamiętajmy o wcześniejszym podłączeniu słuchawek i mikrofonu.

Ewentualne problemy ze Skypem / mikrofonem

Zanim przeprowadzimy pierwszą rozmowę warto sprawdzić, czy jesteśmy dobrze słyszani przez odbiorcę. Do tego służy "uzytkownik": Rozmowa testowa Skype. Dzwonimy i po sygnale zostawiamy krótką wiadomość głosową, która będzie odtworzona. Jeśli nie słyszymy swojego głosu oznacza to, że mikrofon jest źle podłączony.
12_skype.jpgDwukrotnie klikamy na ikonce głośnika w prawym dolnym rogu ekran, by uruchomić okienko

 

13_skype.jpgUruchomi się okno pokazane obok, dajemy Opcje->Właściwości.
14_skype.jpgWybieramy Nagrywanie, jeśli mikrofon nie jest zaznaczony to go zaznaczamy.
15_skype.jpgTeraz wybieramy Mikrofon - zaznacz i podgłaśniamy do góry na max. Jeśli mamy button Zaawansowane to możemy kliknąć i wybrać w nowym oknie "Zwiększenie wydajności mikrofonu".
Teraz możemy spróbować ponownie zadzwonić na użytkownika: Rozmowa testowa Skype i sprawdzić czy mikrofon działa. Jeśli tak możemy dzwonić do znajomych, jeśli nie to trzeba sprawdzić, czy mikrofon jest prawidłowo podłączony.

Dzwonimy na telefony stacjonarne ze Skype

05_skype.gifJeśli chcemy dzwonić na stacjonarne numery telefoniczne przez Internet za pomocą Skype, to musimy doładować swoje konto. Minimalna kwota to 1 Euro.
Wybieramy napis w komunikatorze Skype: "tanie rozmowy do wszystkich sieci telefonicznych", (napis ten oczywiście może z czasem się zmienić, jednak w tym miejscu jest link do doładowania konta). Wybieramy kwotę jaką chcemy doładować.
06_skype.gifAkceptujemy regulamin.
07_skype.gifDajemy dalej (kwota może się różnić w zależności od wartości Euro w stosunku do złotówki).
08_skype.gifWybieramy sposób transakcji, jak korzystam z mtransferu przez konto w mbanku.
09_skype.gifPotwierdzamy dalej i za chwilę mamy doładowane konto.

Kiedy już pojawi się doładowanie w komunikatorze, powinno być w miejscu, gdzie był link z napisem "tanie rozmowy do wszystkich sieci telefonicznych", możemy wtedy dzwonić na telefony stacjonarne w Polsce i nie tylko, w wielu krajach kwota za minutę połączenia jest taka sama jak w Polsce.Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl