Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Czym otworzyć pdf - program do odczytu

    PDF to bardzo przydatny format, który pozwala na zapisanie całego dokumentu w postaci, która ma wyglądać wszędzie tak samo. Tak jak np. prawdziwa gazeta jej układ ma być stały niezależnie gdzie byśmy ją drukowali.

    PDF jest zatem formatem, który pozwala na zapisanie dokumentu zarówno obrazków jak i tekstu w pewnej określonej formie i niezleżnie czy otwierać ten plik będziemy pod Windowsem, czy Linuxem wygląd ma być taki sam.

Czym otworzyć pdf

     Najprostszym sposobem jest zainstalowanie darmowego Acrobat Readera, który pozwoli na otwieranie dokumentów PDF. Zobacz jak go zainstalować:

Acroba Reader
 

Jak tworzyć pdfy?

    PDFy tworzyć można za pomocą programu Acrobat ale ten niestety nie jest za darmo, można jednak skorzystać z darmowych programów, które pomogą nam utworzyć pliki pdf. Jednym z nich jest OpenOffice Write, który już był opisywany w artykułach: Tworzenie PDFów

Dodatkowo tworzyć pdfy możemy w bardzo sprytny sposób. Jest pewien program, który udaje drukarkę, czyli instaluje się jako drukarka i jest dostępny z każdego niemalże programu, który uruchamia opcję drukowania.

Załóżmy, że chcemy zrobić sobie pdfa z Worda to wystarczy dać drukuj a następnie zamiast naszej drukarki wybrać PDFCreator i zapisać na dysku.

Więcej o tym programie w artykule: PDF Creator - Drukarka PDF.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl