Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Organizer, kalendarz, terminarz

      Kolejnym bardzo przydatnym programem komputerowym jest organizer - kalendarz komputerowy. Jego celem jest uporządkowanie naszych spraw oraz odpowiednie ich planowanie. Dziś opowiem o programie, który może pomóc zapanować nad chaosem naszej pracy, czy w domu.

terminarz_02.jpg     Jak pewnie łatwo zauważyć na własnym przykładzie to co sami zaplanujemy dość często się rozsypuje, że aż strach pomyśleć o tym co się dzieje z zadaniami, których nie zaplanowaliśmy a powinniśmy wykonać. Jest wielce prawdopodobne to, że nic z tego nie wyjdzie, chyba że mamy w sobie tak ogromną siłę i determinację, by pracować i ogarnąć wszystko wokoło nas bez planowania.
Dla tych, którzy mimo wszystko chcieliby mieć te zadania wykonane a nie mają w sobie tej ogromnej determinacji polecam program do planowania swojego czasu. Jest nim darmowy EssentialPIM.

Organizer EssentialPIM - Możliwości programu

     Program jest niewielki, lecz pozwala na całkiem niezłe planowanie swojego czasu i zadań. W swoich zasobach pozwala również na spisywanie kolejnych zadań, pomysłów, które w przyszłości być może zechcemy wykonać. Pozwala też na skreślanie wykonanych lub też zaniechanych zadań. Jego siłą jest jednak w tym, że za jego pomocą możemy zaplanować dzień od rana do nocy.

Planujemy godziny od np. 7 - 22. Część z nich przeznaczamy na pracę część na prywatne sprawy oraz na odpoczynek. Warto planować, bo z każdym następnym planowanie powinno być coraz lepiej. Dzięki temu niewielkiemu programikowi możemy być bardziej zorganizowani i wydajni a także pilnować czasu pracy jak również czasu odpoczynku, by jeden drugiego nie pochłaniał...

Pomóc w tym może nam przypominacz, czyli alarm, który wyświetli się np. 10 minut przed rozpoczęciem kolejnego zadania. Wówczas wiemy, że mamy tylko 10 minut na dokończenie tego, by np. nie spóźnić się na umówione spotkanie z kontrahentem na drugim końcu miasta. Może to być komunikat w postaci okienka w komputerze, lub też okienko z dźwiękiem przypominającym o czekającym zadaniu.

Zobacz krótki kurs programu EssentialPIM:

  • Terminarz - widoki - organizowanie zadań
  • Terminarz - planowanie zadań
  • Planowanie zadań powtarzających się
  • Przypominacz - Ustawienie alarmu  • Zobacz inne:

    copyright © Pcwiedza.pl