Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Total Commander

      Total Commander to znakomita nakładka na system Windows, jest to swego rodzaju zamiennik programu "Eksploatator Windows". Pozwala na bardzo wygodne i szybkie zarządzanie dyskami i plikami na swoim komputerze oraz na wgrywanie i zarządzanie np. swoją stroną WWW przez protokół FTP.

     Jeśli ktoś pamięta jeszcze starego dosa, to zapewne dobrze pamięta też Nortona Commandera, bez którego praca z plikami i katalogami na ówczesnym komputrze byłaby koszmarem. Jakiekolwiek operacje - kopiowanie, kasowanie, uruchamianie programów itp. trzeba było pisać tekstowo i mozolnie.
Wydaje się, że do tej pory nie wymyślono lepszego narzędzia do zarządzania dyskami / plikami niż Total Commander.
Pomimo, że praca na standardowym Windowsowym Epsploatatorze jest możliwa i może ktoś powiedzieć, że wystarczalna,  to jednak rezygnacja z Commandera to rezygnacja z wygody, szybkości pracy i uporządkowania.

Założenia Total Commandera są takie, że ekran podzielony mamy na dwie części lewą i prawą i zarządzamy w ten sposób w jednym momencie tylko dwoma dyskami. To ograniczenie bardzo dobrze porządkuje nasze zamiary.
Przykładowo pracując w Eksplorerze z reguły otwieram kilka różnych okien, później zapominam, które jest które tonę w gąszczu otwartych okienek - robi się nieporządek a wtedy o pomyłkę już nie trudno.
Być może to kwestia przyzwyczajeni. Oczywiście nie będę się kłócił, który sposób jest lepszy, bo to jest indywidualna kwestia każdego z nas, niemniej jednak po poznaniu Commandera nie zamieniłbym go na Eksploatatora.

Uważam, że po opanowaniu programu da się zarządzać plikami znacznie szybciej i wygodniej.

W podstronkach postaram się w skrócie opisać najważniejsze funkcje tego pożytecznego narzędzia i co można zyskać używając go.
Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl