Ta strona stosuje pliki cookies. Poczytaj co to jest w polityka cookies

Kursy i tutoriale wideo informatyczne


Kącik początkującego
Dobre programy - tutoriale
Programy biznes
Programowanie PHP

nauczycieli Usuwanie wirusów - Jak usunąć wirusa komputerowego.

       Jak to mówią lekarze lepiej zapobiegać niż leczyć. Ale czasem zdarza się taka sytuacja, że musimy się leczyć, analogicznie sprawa ma się w komputerach, od czasu do czasu łapiemy wirusy, trojany, szpiegi, rootkity i inne szkodliwe skrypty/programy, które szpiegują lub powodują nieoczekiwane reakcje naszego zainfekowanego już komputera.

Usuwanie wirusa

       Jak pozbyć się wirusa? Dziś zajmiemy się próbą usunięcia tego szkodliwego oprogramowania. W jaki sposób możemy rozpoznać, że złapaliśmy już wirusa? Najczęstszym objawem, że dorobiliśmy się niechcianego programu jest gwałtowna zmiana prędkości pracy naszego komputera. Jeśli sami nie uruchomiliśmy kilku programów, które mogłyby obciążyć nasz komputer a wciąż działa on tak woooolno jakby był sprzed wielu wielu lat możemy mieć prawie pewność, że coś jest nie tak. Czasem też próbuje on połączyć się Internetem i wysyła coś w świat...

      Wiele razy postępując według poniższych wskazówek udało mi się uratować system po infekcji wirusami. Choć nie jest to recepta działająca w każdych warunkach, w każdym przypadku, to jednak może pomóc, dlatego zapraszam do lektury.

Lista operacji, które warto zrobić w celu usunięcia wirusa z naszego komputera.

Zainstalowanie programu antywirusowego

Warto spróbować uruchomić program antywirusowy, dla przykładu może to być(dowiedzieć się więcej lub kupić antywirusy można klikając na):

Z tym jednak może być spory problem, gdyż między innymi z powodu wolnej pracy systemu spowodowanej działaniem wirusa, możemy nie dać rady go zainstalować, wtedy polecamy przejście do następnego kroku.

Możemy też spróbować skorzystać z wersji dostępnych online. Np. wpisujemy w wyszukiwarkę hasło "panda online" i po rejestracji na stronie mamy dostęp do antywirusa online. Ściągnie się on na dysk twardy w postaci pluginu do przeglądarki a następnie umożliwia skanowanie naszego komputera. Pamiętajmy jednak, aby pościągnięciu się plugina odłączyć komputer od sieci Internet.
Trzeba również wiedzieć, że jest to wersja okrojona, która eliminuje tylko część wirusów, ale i tak jest godna polecenia ze względu na znajdowanie wielu zagrożeń.

  Próba zlokalizowania programu, który spowalnia system - dalsza część artykułu

 

Jak zapobiegać wirusom? czytaj więcej


Zobacz inne:

copyright © Pcwiedza.pl